Sakarya Haberleri
Telegram'da ve Instagram'da
BİZİ TAKİP EDİN

Bakan İslam Bekirpaşa’da

SİYASET
Bakan İslam Bekirpaşa’da

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Doç. Dr. Ayşenur İslam, AK Parti Erenler İlçe Teşkilatının düzenlediği programda vatandaşlarla bir araya geldi.

Bekirpaşa Mahallesi Anıl Düğün Salonunda düzenlenen programa çok iyi hazırlanan AK Parti Erenler İlçe Teşkilatı salonu ve çevresini AK Parti bayrakları ile süsledi. Bakan İslam’ın katıldığı programa vatandaşlarda yoğun ilgi göstererek salonu tıklım tıklım doldurdu.
AK Parti Erenler İlçe Başkanı Resul Erdoğan Yılmaz, İlçe Kadın Kolları Başkanı Belgin Demirağ ve İlçe Gençlik Kolları Başkanı Cüneyt Demirkapı’nın ev sahipliği yaptığı programa Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Doç. Dr. Ayşenur İslam, Bakan Yardımcısı Çiğdem Erdoğan Atabek, Erenler Belediye Başkanı Cavit Öztürk, bazı meclis üyeleri ve muhtarlar katıldı.

Programın açılış konuşmasını yapan AK Parti Erenler İlçe Başkanı Resul Erdoğan Yılmaz, “Biz Erenler olarak, Bekirpaşa olarak Yeni Türkiye’nin oluşumunda ikinci yarının başlamasına hazırız.” ifadelerini kullandı.

“Haçlı ittifakı birleşti”
İlçe Başkanı Yılmaz’dan sonra kürsüye çıkan Erenler Belediye Başkanı Cavit Öztürk ise, “Artık son düzlükteyiz. Önümüzde Cumhuriyet tarihinin en önemli seçimi var. Emin olun ki bu seçimin önemi şimdiye kadar gerçekleşen bütün seçimlerden daha fazla. Şu anda AK Parti’nin karşısında 3 parti var. Bu 3 parti ideoloji olarak zıt kutuplar oldukları için birbirleriyle atışırlardı. Ancak son 2 aylık döneminde üçü de sadece AK Parti’ye saldırıyor. Akılları sıra 7 Haziran seçimlerinde geçerli oyları alarak bir koalisyon hükümeti oluşturacaklar. 2002 öncesini hepimiz çok iyi biliriz. Koalisyonlardan neler çekti bu ülke biz iyi biliriz. 1 yılda 3 hükümet değiştiren Türkiye’yi biz iyi biliriz. Bizim iktidarımızda ülkemiz toparlandı ve her şey daha da iyiye gidiyor.” dedi.

AK Parti’nin dünya mazlumlarına sahip çıktığının altını çizen Başkan Öztürk, “Şu an dünyada zulüm görenlere baktığımızda karşımıza hep Müslüman ülkeler çıkıyor. İşin garip tarafı ise zulmedenler de Müslüman olduklarını iddia eden kişiler. Oluşturdukları terör örgütleriyle Müslümanı Müslümana katlettiriyorlar. Arap coğrafyasının tamamı zor durumda bulunuyor. Ancak onların bir hesabı varsa muhakkak Allah’ın da bir hesabı var. Bu yüzden önümüzde ki seçimin önemi çok büyük. O Müslümanlara sahip çıkan tek İslam ülkesi biz kaldık. Haçlı İttifakı ile bir olmayalım. MHP’nin HDP’ye oy istediği bir ortamda tuzağa düşmeyelim. MHP ‘Apo’yu hapisten çıkartıp Başkan yapacağız’ diyen adama oy topluyor. Milliyetçi tabanın buna izin vermeyeceğini düşünüyorum.” şeklinde konuştu.
Son olarak Bekirpaşa halkına müjde veren Cavit Öztürk, “Büyükşehir Belediye Başkanımız Zeki Toçoğlu ve muhtarlarımızla yaptığımız toplantılar neticesinde D-100 yolunun Bekirpaşa tarafında 49270 dönümlük alanı sulayacak proje resmen başladı. Proje Bekirpaşa’dan Ekinli’ye kadar uzanacak. En kötü ihtimal ile 2016 yılında sulama başlamış olacak. Erenlerimize hayırlı olsun.” ifadelerini kullandı.

“son iki yılın ihracat şampiyonu Sakarya”
Programda konuşmalarını gerçekleştiren Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Doç. Dr. Ayşenur İslam Bekirpaşa Mahallesine Bakanlık olarak bir hizmet binası yapılacağının müjdesini verdi.
Sakarya’nın daha önce hiç göremediği hizmetleri AK Parti iktidarı döneminde gördüğünü ifade eden Bakan İslam, “Geçtiğimiz 13 yılda Sakarya’ya 11 Milyar TL devlet yatırımı yaptığımızı görüyoruz. İlimiz Türkiye’de son 2 yılın ihracat şampiyonu oldu. 2002’de Sakarya’nın ihracatı 400 Milyon Dolarlar civarındayken şimdi bu rakam 2.5 Milyar Doları buldu. Yerli otomobil fabrikası ile Sakarya’nın gelişimi %400 artacak. Sanayimiz ve ticaretimiz hızla gelişiyor. İstatistiki verilere göre Sakarya’nın gelişimi Türkiye genelinden daha fazla görünüyor. Önümüzdeki süreçte Sakarya için 1000 yataklı hastane yapacağız. Bölge olarak da bu hastanenin ilk talibi Erenler ilçesi oldu. Konu ile ilgili kararı Sağlık Bakanlığımız verecek. ALO 183 Çağrı Merkezini Sakaryamıza kazandırdık; Uluslararası çağrı merkezimizi de Sakarya için düşünüyoruz. Üniversitemize 2 yeni fakülte ve 1 enstitü kazandıracağız.” şeklinde konuştu.

“Türkiye ayağa kalktı”
AK Parti iktidarından önce Türkiye’nin çok zor günler geçirdiğini ifade eden Ayşenur İslam, “2002 yılından önce IMF’nin kapısında yatan bir Türkiye vardı. Memur maaşını ödeyemiyorduk. Bugün Yunanistan’ın halinden bile durumumuz kötüydü. Onların arkasında AB var bizim arkamızda olan kimse de yoktu. Bizim kötü durumumuz düşmanlarımızı sevindiriyordu. Türkiye’nin ayağa kalkmış olmasından korkuyorlardı. Bugünlerden korkuyorlardı. Allah’ın izniyle korktukları başlarına geldi. Bundan 14 yıl önce Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ı okuduğu bir şiir yüzünden hapse attılar ve o günkü bazı gazeteler ‘Artık Muhtar Bile Olamaz’ diye manşet attılar. Türkiye’nin artık başını kaldıramayacağının sevincini duyuyorlardı. Ama unuttukları bir şey vardı; Allah’ın oyunu bütün oyunları bozar. İstedikleri tuzakları kursunlar bu şer onların başında patlayacaktır. O günde başlarında patladı; bugün de patlayacak.” dedi.

“Elinizden geleni ardınıza koymayın”
Coşkulu kalabalığın alkışları arasında konuşmasını sürdüren İslam, “10 gün önce Mısır’ın seçilmiş Cumhurbaşkanı Muhammed Mursi dikkate bile alınmayacak bahaneler ile Cunta hükümeti tarafından idama mahkum edildi. Bunun üzerine Hürriyet gazetesi internet sitesinde ‘%52 ile geldi, İdam edildi’ manşetiyle Cumhurbaşkanımızın fotoğrafı ile yayınladılar. Bize bu haberler ile darbe mesajları veriyorlar. Alışmışlar daha önceki hükümetleri korkutmaya. Eski devlet büyükleri ‘Rap Rap sesini duyduğumda şapkamı alıp giderim’ derler. Demirel 6 defa gittim 7 defa geldim diyerek bununla övünürdü. Rap rap sesini duyunca korkudan 6 defa gitti. Biz bunu yapmadığımız için şer odaklarını karşımıza koydular. 27 Nisan muhtırası ile Recep Tayyip Erdoğan’ı korkutmaya çalıştılar. Zannettiler ki oda hemen bırakıp gidecek ama yok öyle ya ma! Biz bir davanın neferleriyiz. Siz bize oyunuzu verdiğiniz müddetçe de sizi yarı yolda asla bırakmayacağız. Ben bir Sakaryalı olarak, Türkiye Cumhuriyeti’nin bir bakanı olarak onlara bir şey demek istiyorum; Elinizden geleni ardınıza koymayın! Görelim el mi yaman bey mi yaman! Allah’ın verdiği canı ancak Allah alır. Sizin idam fotoğraflarınız bizi korkutmayacak. Biz hakkın ve halkın uğruna canımızı vermeyi göze aldık, sizden mi korkacağız? Bu cesareti biz Türk Milletinden aldık” dedi.

“Halkın içinden çıkmadılar”
Konuşmasının son kısmında muhalefete yüklenen Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Ayşenur İslam, “CHP her seçim öncesi seçim kampanyasını yönetecek kişilere genelge yayınlıyor. Bu genelgede partililerine ‘gittiğiniz evlerin içine girin, ayakkabılarınızı çıkarın, sofralarına oturun, iğreniyormuşsunuz gibi yapmayın, onlardanmış gibi davranın’ diyorlar. Çünkü bunlar halkın içinden gelmediler. Çünkü bir yetim başı okşamadılar. Bir fukaranın halini sormadılar. Bir fakir hanesinde iftar açmadılar. Milleti tanımıyorlar. Biz sizin aranızdan buraya geldik. O sebeple bizi seçtiniz. Biz yokluğu da varlığı da biliyoruz. Biz hep ileri gitmeye çalışıyoruz. Onlar bize köstek olmaya çalışıyorlar. Kemal Kılıçdaroğlu AK Parti’nin biriktirdiği paraları bitirme vaatleri veriyor. Bunlara prim vermeyin.” şeklinde konuştu.

Bakan İslam Bekirpaşa Mahallesindeki programın ardından seçim çalışmaları kapsamında çalışmalarına devam etmek üzere ilçeden ayrıldı.
 

Yorum Ekle

Adınız / Rumuz

Yorumunuz