Sakarya Haberleri
Telegram'da ve Instagram'da
BİZİ TAKİP EDİN

Alkaş Yeniden Başkan

MHP’nin 14. Olağan İl Kongresinde tek aday olarak seçime giren mevcut İl Başkanı Oğuz Alkaş, geçerli oyların tamamını alarak güven tazeledi

SİYASET
Alkaş Yeniden Başkan

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) 14. Olağan İl Kongresi, Atatürk Kapalı Spor Salonu’nda gerçekleştirildi. Kongreye; AK Parti Sakarya Milletvekili Murat Kaya, MHP Grup Başkanvekili ve Sakarya Milletvekili Muhammed Levent Bülbül, Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce, MHP 25 ve 26. Dönem Sakarya Milletvekili Zihni Açba, SATSO Meclis Başkanı Erdem Ercan, MHP İl Başkanı Oğuz Alkaş, Büyük Birlik Partisi İl Başkanı Cengiz Bayar, Yeniden Refah Partisi İl Başkanı Hidayet Kaya, önceki dönem MHP İl Başkanı ve 28. Dönem Sakarya Milletvekili Adayı Ahmet Ziya Akar, ilçe belediye başkanları, siyasi partilerin ilçe başkanları, STK temsilcileri, delegeler ve çok sayıda partili katıldı.

DELEGELER OY KULLANDI

600 delegenin bulunduğu kongre Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. Kongrede divan başkanlığına Grup Başkanvekili Muhammed Levent Bülbül, divan üyeliğine ise; Abdulkadir Kumbasan, Kerim Ergezen, Mehmet Emin Kaba, Hasan Balaban seçildi. MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin göndermiş olduğu mektup, Divan Başkanı Bülbül tarafından okundu. Mektupta, delegelere mesaj verildi. MHP İl Sekreteri Sema Balaban Faaliyet Raporunu okudu ve oy birliğiyle kabul edildi. İl Muhasibi Fatih Şimşek Mali Raporu okudu ve oy birliği ile kabul edildi. Davetli olup İl kongresine gelemeyen davetlilerin telgrafları okundu. Dilek ve temenniler kısmı siyasi konuşmalar ile birleştirilmesi teklif edildi ve oy birliği ile kabul edildi.

GENEL SEÇİMLERE DEĞİNDİ

Faaliyet raporlarının okunmasının ardından siyasi konuşmalara geçildi. İlk konuşmayı güven tazeleyen İl Başkanı Alkaş yaptı. Kongreye katılım sağlayan herkese teşekkür ederek konuşmasına başlayan Alkaş, “Sözlerimin başında kongremizin Sakarya’mıza ve hareketimize hayırlar getirmesini bütün kalbimle niyaz ediyorum Bizler milliyetçi hareketçiler merhum başbuğumuzun ve vefatının ardından liderimiz devlet bahçeli ile beraber 54 yıldan bu yana siyaseti yüce gayeler için, bileğimizle, yüreğimizle, çile çekerek ve elimizde avucunuzda ne varsa feda ederek yapıyoruz. Şükürler olsun ki Türk milleti 14 ve 28 Mayıs seçimlerinde bir kez daha zilleti değil, zaferi; PKK-FETÖ ittifakını değil, cumhurun ittifak ziynetini seçmiştir. Sayın cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ı yeniden cumhurbaşkanı seçtirerek mecliste tekrar cumhur ittifakını iktidara taşıdık ve partimizin milletvekili sayısını artırdık.” diye konuştu. 

“SAYIMIZI ARTIRAMADIK”

Sakarya’da vekil sayılarını artırmak istediklerini fakat şimdilik başarılı olamadıklarını söyleyen Başkan Alkaş, “Mayıs seçimlerinin nihayetinde istiklal için birlik, istikbal için dirlik, kazanan Türkiye, kazançlı çıkan da Türk milleti olacak dedik hamdolsun öyle de oldu. Türk milleti 2017 yılında liderimizin çağrısıyla tarihinin en önemli yönetim reformlarından birini cumhurbaşkanlığı yönetim sistemine geçerek başarmıştır.  Milletimizin sarsılmaz iradesi ve kararı ile uygulamaya geçen cumhurbaşkanlığı hükümet sistemi MHP ve cumhur ittifakını Türk milletine en büyük hediyelerinden biridir. Bu sistem sayesinde yönetimde istikrar, temsilde adalet sağlanmıştır. Cumhur ittifakının mimarı olduğu bu sistem sayesinde parlamenter sistemde meclise girmesi mümkün olmayan zilletin ortakları bile mecliste temsil hakkı kazanmıştır.” dedi.

DEPREME VURGU YAPTI

Sakarya’nın sorunlarını çok iyi bildiklerini söyleyen Alkaş, Yapılması gerekenleri de çok iyi biliyor, çözüm önerilerimizi cumhur ittifakı ruhuna mugayir bir şekilde belediye meclislerinde dile getiriyoruz. Deprem gerçeğinin farkındayız ve buna yönelik tedbir ve icraatların yapılmasının takipçisiyiz. Hemşehrilerimizin bize belediye yönetimlerinde ve meclislerinde vermiş olduğu yetki ve sorumluluğumuzun farkındayız. Bu vesile ile kongremize teşrif eden bütün misafirlerimize sonsuz teşekkür ediyor, kongremizin ülkemize, milletimize, şehrimize, partimize ve teşkilatımıza hayırlar getirmesini temenni ediyorum.” ifadelerini kullandı.

YÜCE’DEN İTTİFAK VURGUSU

Kongrenin hayırlara vesile olmasını temenni eden Başkan Ekrem Yüce, “Tarih boyunca vücuda getirdiğimiz bütün devletler, adil yönetim anlayışının özünü oluşturmuştur. Bu dönemler, adalet vurgusuyla halkın huzur ve refahını merkeze alan bir anlayışın somut bir yansımasıdır. Bu köklü mirası anlamak, gelecek nesillere taşımak ve bu değerleri yaşatmak, milletimizin ve bizlerin üzerindeki büyük bir sorumluluktur. Cumhur İttifakı, günümüz Türk siyasetinin belirleyici dinamiklerinden biridir. Farklı siyasi çizgilere sahip partilerin, ortak değerler etrafında bir araya gelerek milletin iradesine hizmet etme gayreti, ülkemizin birliğini ve beraberliğini perçinlemektedir.” dedi.

DAHA GÜÇLÜ TÜRKİYE

Yüce, “Cumhur İttifakı, milletimizin beklentilerini titizlikle değerlendirerek daha da güçlü bir Türkiye'nin temellerini atmıştır. Birlik ve beraberlik, milletimizin daha aydınlık yarınlara ulaşmasının temel taşıdır. Sakarya’mız, bu değerleri yaşatan ve güçlendiren bir zemin sunuyor. Kentimiz, farklılıkların bir arada yaşadığı, hoşgörünün ve dayanışmanın ön planda olduğu güzel bir örnektir. Bizler, birlikte yaşamanın gücünü biliyoruz. Birlikte çalışarak, birlikte büyüyerek, bu toprakları daha da güzelleştireceğiz. Türkiye'nin yüzyılında ve Cumhur İttifakı'nın misyonunda, birlikte daha aydınlık yarınlara yürümek için el birliğiyle çalışmamızın ne kadar önemli olduğunu vurgulamak isterim. İnancımız, birliğimiz ve hoşgörümüz, milletimizi daha müreffeh yarınlara taşıyacaktır. Sizleri saygı ve sevgi ile selamlıyorum." diye konuştu.

“YOLUMUZA DEVAM EDİYORUZ”

Yılmadan, yıkılmadan, dönmeden ve satmadan yollarına devam ettiklerini söyleyen Grup Başkanvekili Bülbül, “Çok zorlu süreçlerden geçen davamız Türk milletine hizmet etmeyi ve çağlar üstüne çıkararak en güçlü şekilde mücadele etmişti. Davamız; Türk düşmanları tarafından örselenmiş ve birçok sıkıntılı süreçten geçmiştir. Bu fırtına ve kasırgalara rağmen ayakta durmuş ve bu salonları taşırarak meydanlara sığmayarak bu davaya devam etmiştir. Allah kurucumuzdan ve liderimizden razı olsun. Bu hareket her zaman küllerinden yeniden doğmuştur. Bu oyunları ve tezgahları boza boza geri gelmiştir. Partimizi yüzde 2 ve 3’lere laik görmeyen ahlaksızlarının anket şirketleri seçimlerde cevabını almıştır. Türkiye yüzyılının temellerini atacak sistemi kurmuş bulunmaktayız.” dedi.

“YEREL SEÇİMİ KAZANACAĞIZ”

Bülbül, “Devletimiz ve milletimizin yükselişini görmek istemiyorlar. Sadece karşıtlık yüzünden gözleri kararanlar, ülkemizin kat ettiği yolu görmezden geliyorlar. Türkiye bugün bölgesindeki oyunları kurabilecek ve bozabilecek bir ülke haline gelmiştir. Küresel birçok sıkıntı içinde Türkiye’nin görüşüne, dokunuşuna ihtiyaç duyuluyor. Balkandaki ülkeler Türkiye’nin sıkıntıları çözeceğini düşünüyor. Biz bu vatanın evladı olarak gururdan başka ne duyabiliriz. Bu memleketin içerisinde gelişmelerden dolayı üzüntüye kapılanlar var. Türk ordusu sefere çıkarken ‘ayakları tökezlesin de belki hükümet değişir’ diyenler var bu ülkede.  İnsansız hava araçlarına karşı olanlar var. Dağlarda mağaralarından kafası çıkaramayanların sıkıntısı var. Yerel seçimlere giderken bu zillet ittifakından belediyeleri almamız gerekiyor. Sakarya olarak Cumhur ittifakının en uyumlu çalıştığı bir iliz. MHP verdiği sözün arkasında duracak ve özveriyle çalışacaktır. Hareketimizin selametle yoluna devam etmesi için çalışacağız. 2024 yerel seçimleri inşallah Cumhur İttifakının zaferiyle sonuçlanacaktır.” ifadelerini kullandı. Konuşmaların ardından seçime gidildi. Geçerli oyların tamamını alan İl Başkanı Alkaş, yeniden başkan seçildi. Osman Hakan Karslı

Yorum Ekle

Adınız / Rumuz

Yorumunuz
1 + 5 =