Sakarya Haberleri
Telegram'da ve Instagram'da
BİZİ TAKİP EDİN

Akyazı kongresi tatlıya bağlandı

Karaoğlan o davayı geri çekti

SİYASET
Akyazı kongresi tatlıya bağlandı

Karaoğlan o davayı geri çekti

AK Parti Akyazı 4. Olağan Kongresi için Mahkemeye yapılan itiraz geri çekildi.

AK Parti Akyazı Eski İlçe Başkanı Osman KARAOĞLAN Akyazı 4.Olağan Kongresinde İkinci Liste çıkarmış ve divandan bu liste kabul görmemişti. Bunun üzerine harekete geçen Karaoğlan ve ekibi 4.Olağan Kongreyi iptal ettirmek için Mahkemenin yolunu tutmuştu.
AK Parti de 5.Olağan Kongrelerini tamamlayan teşkilatlar Akyazı’da daha önceden de kongre iptal edildiği için 4.Olağan Kongreyi yapmışlardı eğer bu Kongre de iptal olsaydı ileriki kongre sürecinde Tüm Türkiye’deki teşkilatlar 6.Kongreyi yaparlarken Akyazı Teşkilatı 4.Olağan Kongreyi yapacaktı.

Kriz Aşıldı

Osman Karaoğlan ve Ekibi ile Görüşme yapan Fevzi KILIÇ küslüklerin sonra ermesi, küskünlerin yeniden partiye kazandırılması ve davaların geri çekilmesi noktasında göreve geldiği ilk günden beri çalışma sürdürüyordu. Bu çalışmalar sonuç verdi ve Osman Karaoğlan ve ekibi ikna edildi. Karaoğlan yaptığı açıklamada: ben ve arkadaşlarım bu partide birer neferiz Bu zamana kadar nasıl hizmet ettiysek bundan sonrada aynı şekilde hizmet edeceğiz. İl Başkanımızı kıramazdık kendisine de ayrıca bizlere gösterdiği samimiyet için teşekkür ediyorum. Arkadaşlarımızla ve İl Başkanımızla yaptığımız istişareler sonucu AK Parti Akyazı 4.Olağan Kongrenin iptali için Mahkemeye yaptığımız itiraz başvurumuzu 12.03.2015 tarihi itibarı ile geri çekme kararı aldık dedi.
 

AK Parti İl Başkanı Fevzi KILIÇ yaptığı açıklamada:
AK Parti büyük bir ailedir, zaman zaman istenmeden kırılmalar gücenmeler olabilir ama biz her zaman dava bilinciyle hareket ettik bugün gelinen noktada Osman Başkanımız ve ekibi büyük olgunluk göstererek bizleri kırmadılar kendilerine teşekkür ediyorum. Bizim hedefimiz Sakarya’da yedi güzel insanı Ankara’ya Meclise göndermek inşallah bunu hep birlikte başaracağız.
Toplantıda AK Parti İl Başkan Yardımcısı Sezai AKYOL,İl Başkan Yardımcısı Erkut AŞOĞLU, AK Parti Akyazı İlçe Başkanı Feyzi BORA ve Akyazı Belediye Başkanı Hasan AKCAN’da hazır bulundu.
 

Yorum Ekle

Adınız / Rumuz

Yorumunuz