Sakarya Haberleri
Telegram'da ve Instagram'da
BİZİ TAKİP EDİN

Aksoy’dan çözüm süreci eleştirisi

SİYASET
Aksoy’dan çözüm süreci eleştirisi

Saadet Partisi Genel İdare Kurulu Üyesi İsmet Aksoy, hükümetin çözüm süreci politikasını eleştirdi ve gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

“HALKIN AKLI İLE DALGA GEÇİLİYOR”
Aksoy, parti il merkezinde düzenlediği basın toplantısında gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu, gazetecilerin sorularını cevapladı. Aksoy, “kardeşlikte buluşamayanlar cenazede buluşmaya devam edeceklerdir. Çözüm süreci olarak adlandırılan konu ile ilgili olarak bütün Ülkede yaşayan halkın aklı ile dalga geçiliyor aslında. Neymiş bu Çözüm Süreci? Bilen var mı? Ya da neyin çözüm süreci? Üç beş tane paralı asker bilenen İsrail odaklı proje için koskoca ülkede silahlı eylem yapıyor ve bunu da medya aracılığı ve yerel işbirlikçi sivil toplum kuruluşları ile bütün doğu halkı destekliyor imajını veriyorlar" dedi.

“TÜRKİYE ZAMAN KAYBETMEMELİ”
"Erken seçim olsa ne olur, koalisyon hükümeti kurulsa ne olur?" sorusuna Aksoy, "İster koalisyon hükümeti kurulsun, ister erken seçim yapılsın. Ne olacaksa Türkiye zaman kaybetmemelidir. 2015'in sekizinci ayındayız. Sekiz ayı kaybettik. Erken seçim genelde iktidar partisinin arzuladığı bir yol olarak takdim ediliyor ya da öyle görülüyor. Ülke bugün bu noktaya tek partinin iktidarı döneminde gelmedi mi? Türkiye'nin kavgaya, gürültüye, patırtıya, gerilime değil, uzlaşmaya, barışa, kardeşliğe ihtiyacı vardır. Erken seçim olsa ne olur, koalisyon hükümeti kurulsa ne olur? Türkiye'nin hiçbir problemini çözemezler. Özünde erki bulunmayan bir Meclis, karşımızda hiçbir vizyonu bulunmayan hükümet bulunacaktır" şeklinde cevap verdi.

Yorum Ekle

Adınız / Rumuz

Yorumunuz