Sakarya Haberleri
Telegram'da ve Instagram'da
BİZİ TAKİP EDİN

AGD Sakarya Yeni Döneme Trabzon’da Hazırlandı

Anadolu Gençlik Derneği (AGD) Sakarya Şubesi, hafta sonu Trabzon’da 2 gün süren 49. dönem planlama toplantısını gerçekleştirdi.

GÜNCEL
AGD Sakarya Yeni Döneme Trabzon’da Hazırlandı

Anadolu Gençlik Derneği (AGD) Sakarya Şubesi, hafta sonu Trabzon’da 2 gün süren 49. dönem planlama toplantısını gerçekleştirdi. Toplantıya, Şube Başkanı Celal Aydın ve yönetim kurulu üyeleri katılım sağladı. Tüm komisyonlar sırasıyla sunumlarını yaparken, geçtiğimiz yılın dönem değerlendirmesi ve gelecek dönem içerisindeki faaliyetlerin planlanmasını gerçekleştirildi. Toplantının devamında komisyonların tamamının katılımı ile istişare edilecek konular değerlendirmeye açıldı.

Toplantının açılış konuşmasını gerçekleştiren Şube Başkanı Celal Aydın: “Bu çalışmalar; gençliğimize yeni ufuklar açması, milletimizi ve gönül coğrafyamızı ileriye taşıması ve mazlum coğrafyaların kurtuluşu için önem arz etmektedir. Bu planlamayı tüm kademelerimizle, hep birlikte en güzel şekilde hayata geçireceğiz. Milli Görüş, bir dünya tasavvurudur. Milli Görüş, bir medeniyet tasavvurudur. Milli Görüş, tüm söylemlerde ve eylemlerde hidayetin, ferasetin ve dirayetin gereği üzere olmaktır. Yarım asrı aşan tecrübemizle tüm kademelerimizle yeni dönemde de ahlaklı bir nesil yetişmesi için tüm takatimizle çalışmaya devam edeceğiz. Geçmişten aldığımız güçle yarınlara daha büyük heyecanla ulaşmak için, 49. Dönem çalışmalarımızın tüm İnsanlığa hayırlar getirmesi için hep birlikte Vira Bismillah diyoruz.

Bölgemizde ve İslam dünyasında yaşanan olayları göz önüne aldığımızda önümdeki dönem çalışmalarımızda her zamankinden daha fazla gayretli olmamız gerektiğinin bilincindeyiz. Çalışmalarımızı faaliyetlerimizi ona göre şekillendireceğiz. Selamlaşacağız, hediyeleşeceğiz, yüzümüzden tebessüm eksik olmayacak. Yaptığımız mücahedeyi en güzel şekilde kardeşlerimize anlatacağız. Teşekkür beklemeyeceğiz ama teşekkür etmesini bileceğiz. Modele uygun çalışacağız. Bu yıl Sakarya halkının karşısına birbirinden farklı projeler ve etkinlikler ile çıkacağız. Şartlar ne kadar ağır olursa olsun bizler her zaman dik durmalı ve hedefimiz doğrultusunda çalışmaya devam etmeliyiz.” 

HEDEFİMİZ 7’DEN 70’E HERKESE ULAŞMAK

Derdi olan bir ekip olduklarının altını çizen Teşkilatlanma Başkanı Hüseyin Köroğlu: “Anadolu Gençlik Derneği kurulduğu günden bugüne ismiyle müsemma olarak ülke gençliğinin derdiyle dertlenmiş topluluktur. Sadece ülke olarak değil insanlık olarak zorlu bir dönemden geçtiğimiz bu günlerde gençlere kimliğini hatırlatmak çok daha fazla önem kazanmıştır. Bizlerde bu doğrultuda planlama toplantımızı icra ettik. Bir yıl boyunca Sakarya’mıza yediden yetmişe nasıl faydalı oluruz? Sorusuna cevap aradık. İnanıyoruz ki bu yıl çok daha güzel projelere hep beraber imza atacağız. İstiyoruz ki Sakarya’da derdi dinlenmemiş, ocağı tütmemiş bir tek insan kalmasın. Bu minvalde hazırlamış olduğumuz bir yıllık etkinlik takvimindeki projelere hiç vakit kaybetmeden uygulamaya başlayacağız. Güzel haberleri ilerleyen zamanlarda hep beraber alacağız. Çok güzel bir kamp dönemi geçirdi. Bizlere böyle güzel bir ortam hazırladığı için şube başkanımıza ve Çarşıbaşı İlçe Başkanımız Seyithan Aydın kardeşimize şükranlarımı sunuyorum.” dedi.

HER GENÇ BİR YARINDIR

Erken yaşlarda sosyal, kültür ve akademik anlamda doğru yönlendirilen çocukların bulundukları coğrafyanın mayası olacağını ifade eden Organizasyon ve Planlama Komisyonu Başkanı Yasin Göker: “Sakarya genelindeki tüm öğrencilerine yönelik sosyal, sportif, kültürel ve sanatsal faaliyetlerin organize edilmesi hususunda ciddi bir planlama yaptık. Sakarya’da yaşayan genç fidanlarımızın yeteneklerini geliştirebilecekleri ortamlar inşa etmek için var gücümüzle çalışacağız. Genç kardeşlerimizin eğitim hayatlarında başarılı olabilmeleri için rehber olmak en önemli hedeflerimizdendir. Çocukların okumaya olan ilgilerinin artması adına kaşif gruplarımızda birbirinden renkli etkinlikler ile yeni döneme hazırız. Sadece akademik ve sosyal eğitimler değil aynı zamanda her geçen gün daha çok zorlandığımız öğrenci ile velileri arasındaki bağın kuvvetlenmesi adına da önemli çalışmalarımız olacak. Eğitimler ve çeşitli etkinlikler düzenleyerek milli ve manevi değerlerine bağlı, topluma fayda sağlayacak ve gelecek nesillere yön verebilecek nesiller yetiştirmek için tek eksiğimiz bizimle aynı tastan çorba içecek öğrencilerime ulaşmak. . Her genç bir yarındır anlayışıyla çıktığımız bu yolda,  her bir gencimiz bizim için çok değerlidir. Sakarya’nın her kesiminden evlatlarımızı Kaşif ve Karavan Grubu çalışmalarımıza bekliyoruz.” diye konuştu.

ÇALIŞMALARIMIZ GENÇLERİN GELECEĞİNE IŞIK TUTACAK

Gerçekleştirilen planlama kampının verimli ve eğlenceli geçtiğini belirten Sekretarya Komisyonu Başkanı Huzeyfe Say, “Komisyonlarımızdaki kardeşlerimiz ile toplantımızı yaparak genel merkezimizin çizmiş olduğu yol haritasına göre Sakarya gençliğine ulaşabilmek için yapılacak çalışmalarımızı planladık. Dönem boyunca yapacağımız okul başkanı atama çalışmaları, karavan grubu çalışmaları, Cuma sohbetleri, okuma grupları, Düşünce Okulu gibi salon programlarıyla gençlerin, milli ve manevi değerlerine bağlı, kendine, ailesine, çevresine ve Rabbi’ne karşı sorumluluklarının farkında olabilmesi için gayret edeceğiz. Toplumda huzursuzluğun had safhada olduğu bu dönemde Anadolu Gençlik Derneği olarak yapmış olduğumuz çalışmalar gençlerimizin geleceğine ışık tutacaktır. Biz bu kardeşlerimiz için gecemizi gündüzümüze katarak çalışacağız” ifadelerini kullandı.


Bütün bir yılın tetkik edildiği oturumların tamamlanmasının ardından dilek-temennilerin ifade edilmesi ve hatıra fotoğrafının çekilmesiyle planlama toplantısı nihayete erdi. 

Yorum Ekle

Adınız / Rumuz

Yorumunuz
7 + 3 =