Sakarya Haberleri
Telegram'da ve Instagram'da
BİZİ TAKİP EDİN

Adapazarı, Serdivan ve Erenler’in ulaşımı için önemli dokunuş

Büyükşehir Belediyesi, kentin merkez ulaşım ağını yenileyerek güçlendirmek için başlattığı çalışma kapsamında Adapazarı, Erenler ve Serdivan için bağlantı görevi gören Şehit İlhan Aras Caddesi'ni sil baştan yeniliyor.

İLÇELER
Adapazarı, Serdivan ve Erenler’in ulaşımı için önemli dokunuş

Sakarya Büyükşehir Belediyesi, kent genelinde tüm ulaşım ağlarına güç katmak ve yenilemek için 7/24 sahada çalışıyor. Yol Bakım ve Koordinasyon Dairesi Başkanlığı ekipleri, kırsal bölgelerle eş zamanlı olarak kentin merkezi noktalarına da önemli dokunuşlar yapıyor. Adapazarı, Serdivan ve Erenler bölgelerinde kent merkezine ve ana yollara ulaşımı sağlayan caddeler sil baştan yenileniyor. 

12 bin ton mekanik malzeme

Son çalışma ise sanayinin, ticaretin ve sosyal hayatın merkezinde yer alan Erenler'deki Şehit İlhan Aras Caddesi'nde başlatıldı. Şehre girişler, sanayi bölgeleri ve kent merkezinden çıkış için yoğun olarak kullanılan cadde ve bağlantısında yer alan 2 sokak sil baştan yenileniyor. Bir kilometre uzunluğundaki yolda altyapı ve dolgu işlemleri sürüyor, 12 bin ton mekanik malzemenin serimine başlandı. 

Bin 500 metrelik alan sil baştan

Yol ile bağlantıyı sağlayan, bulvar niteliğindeki 1139. Sokak ve Nilüfer Sokak'ta aynı şekilde baştan aşağı yeni yüzüne kavuşuyor. Yaklaşık bin 500 metrelik alanda asfalt işlemlerine kısa bir süre içinde geçilecek. Onarım ve asfaltın yanı sıra caddenin ayınlatmaları, kaldırım ve çevre düzenlemeleri de yeniden inşa edildi. Çalışmanın önümüzdeki hafta tamamlanması bekleniyor. 

"7/24 sahada, çalışıyoruz"

Yol Bakım ve Altyapı Dairesi'nden yapılan açıklamada, "Sakarya'mızı daha güçlü bir ulaşım ağına kavuşturmak için ekiplerimizle sahada 7/24 çalışıyoruz. Gündüz demeden, gece demeden, mesai mefhumu gözetmeden işlemlerimize kırsalda ve kent merkezinde devam ediyoruz. 1 milyon ton asfalt rekorundan sonra yeni rekorlara imza atmak için tam performans sergiliyoruz. Şehrin merkezinde önemli bir arter olan Şehit İlhan Aras Caddesi'ndeki yenileme çalışmalarımız da bölgemize hayırlı olsun" denildi.

Yorum Ekle

Adınız / Rumuz

Yorumunuz
2 + 6 =