Sakarya Haberleri
Telegram'da ve Instagram'da
BİZİ TAKİP EDİN

Adapazarı'nda 5 proje yarı finalde

Türk Japon Vakfı (TJV), MEB ve AFAD iş birliği ile ikincisi düzenlenen “Afet Risk Azaltma Proje” yarışmasının ilk değerlendirmeleri yapıldı.

GÜNCEL
Adapazarı'nda 5 proje yarı finalde

Adapazarı Bilim ve Sanat Merkezi öğrencilerinin Danışman öğretmenleri Şenol Uçarsu, Elzem Şengül ve Şura Çetin rehberliğinde hazırladıkları 5 proje ilk elemeyi geçerek yarı finalde Sakarya ilini temsil etme hakkı kazandı.
 
ÇEVRİM İÇİ SUNUMLAR 
 
MEB, AFAD, Anadolu Üniversitesi, Eskişehir Teknik Üniversitesi, Gazi Üniversitesi, Kocaeli Üniversitesi, ODTÜ, Acil Destek Vakfı ve TJV temsilcilerinden oluşan komisyona proje sunumlarını çevrim içi olarak sunan öğrenciler, emek verdikleri çalışmaların başarılı olarak değerlendirilmesinin gururunu yaşadılar.
 
AFET RİSKİNİ AZALTALIM!

Değişen dünya şartlarının afetlere karşı daha dikkatli ve bilinçli olunması noktasında önem taşıdığını  vurgulayan Bakırtaş; bu konudaki çalışmalara rehberlik yapan Şenol Uçarsu’ yu, Elzem Şengül’ ü, Şura Çetin’i ve öğrencileri başarılarından dolayı tebrik etti.

6 Şubat 2023 yılında yaşanılan asrın felâketinin yıl dönümünde Ankara’da Türk Japon Vakfı (TJV) bünyesinde 6 Şubat 2024 tarihinde finali ve ödül töreni gerçekleştirilecek olan yarışmasının hüznünü ve heyecanını birlikte yaşayan öğrencilere ve danışman öğretmenlere başarılar dileyen Bakırtaş: “Hazırlanan projeler doğal afetlerle yaşamayı öğrenme ve mücadele etme konusunda yol aydınlığımız olsun ki afetlerde risk azalsın.” dedi.

Yorum Ekle

Adınız / Rumuz

Yorumunuz
9 + 2 =