Sakarya Haberleri
Telegram'da ve Instagram'da
BİZİ TAKİP EDİN

Abhazlar'dan Kılıç'a hayırlı olsun ziyareti

"Sakarya Abhaz Diasporasının başkenti"

GÜNCEL
Abhazlar'dan Kılıç'a hayırlı olsun ziyareti

"Sakarya Abhaz Diasporasının başkenti"

Sakarya Abhaz Derneği Başkanı Oral Kobaş, beraberindeki yönetim kurulu üyeleriyle birlikte AK Parti Sakarya İl Başkanı Fevzi Kılıç’a ‘hayırlı olsun’ ziyaretinde bulundu.

BİN 800 ÜYESİ BULUNUYOR
Sakarya’da bin 800 üyesi bulunan ve Abhaz Diasporasının Başkenti olarak adlandırılan Sakarya’nın Abhaz Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Oral Kobaş, beraberindeki Genel Sekreter Zeynep Can ile yönetim kurulu üyeleri Ercan Başnuh, Kayhan Erdal Bağlan, Ahmet Zeki Arslan, Sevil Yılgın ve Kadın Kolları Başkan Yardımcısı Aysun Hetsıa ile birlikte, Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Sakarya İl Başkanı Fevzi Kılıç’a ‘hayırlı olsun’ ziyaretinde bulundu. Ziyarette AK Parti Yönetim Kurulu Üyesi Erkut Aşoğlu ile Hüseyin Gürsoy da hazır bulundu.

ABHAZ KÜLTÜRÜNÜN YAYGINLAŞTIRILMASI
Ziyarette; derneklerinin bin 800 üyesi olduğunu ve yılsonuna kadar bu hedeflerinin 5 bin üyeye ulaşmak olduğunu ifade eden Sakarya Abhaz Derneği Başkanı Oral Kobaş; Sakarya’da 40 tane Abhaz köyünün olduğunu söyledi. Sakarya’nın Abhaz Diasporasının başkenti olarak adlandırıldığını ifade eden Kobaş;  Sakarya’nın kültürel zenginliğine de dikkat çekerek, Abhaz kültürünün yaygınlaştırılması ve tanıtılması amacıyla kurulduğunu söyledi. AK Parti Sakarya İl Başkanı Fevzi Kılıç ise ziyaretlerinden dolayı memnuniyetini dile getirerek, Abhaz Derneği yönetimine teşekkür etti.

Yorum Ekle

Adınız / Rumuz

Yorumunuz