Sakarya Haberleri
Telegram'da ve Instagram'da
BİZİ TAKİP EDİN

60 yıllık sorun çözüldü !

GÜNCEL
60 yıllık sorun çözüldü !

Erenler İlçesi Hacıoğlu Mahallesi 18,20,22 ve 23. Sokakların 60 yıllık tapu sorunu çözüldü. İlk etapta 73 kişiye tapuları dağıtıldı.
Hacıoğlu Mahalle Muhtarlığı Binası yanında düzenlenen tapu dağıtım törenine; Erenler Kaymakamı Mehmet Mızrak, Erenler Belediye Başkanı Cavit Öztürk, AK Parti Sakarya Milletvekili adayı Recep Uncuoğlu, AK Parti Erenler İlçe Başkanı Resul Erdoğan Yılmaz, AK Parti İlçe Kadın Kolları Başkanı Belgin Demirağ, Erenler Nüfus Müdürü İbrahim Kurtoğlu, Erenler İlçe Milli Eğitim Müdürü Koray Oktay Özten, Sakarya Muhtarlar Dernek Başkanı Erdal Erdem, Erenler Muhtarlar Derneği Başkanı Şaban Süleyman, Erenler Halk Eğitim Merkezi Müdürü Adil Şenol, Mahalle Muhtarları ve hacıoğlu mahalle sakinleri katıldı.

Hüsnü Karpuz’dan teşekkür
Oldukça heyecanlı olduğu görünen Hacıoğlu mahalle muhtarı Hüsnü Karpuz, yaptığı selamlama konuşmasında  “Hacıoğlu mahallemizde yıllardır büyük bir sorun haline gelen tapu sorununu çözmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Bu büyük problemi çözmemizde bize yardımcı olan Erenler Belediye Başkanı Cavit Öztürk’e Tapu ve Nüfus Müdürlerimize çok teşekkür ediyorum. 60 yıllık davanın ilk yarısını çözdük.Yani 6800 metrekare yerden 2300 metrekare yeri ancak çözebildik. Bundan sonra 4500 metrekare yeri de 2-3 ay içerisinde sizlerin destekleri ile çözüp herkesin kendine has olan yeri meydana getirmek istiyoruz. Bu problemi çözmemizde bize kolaylık sağlayan destek olan herkese çok teşekkür ediyorum” dedi

“60 yıllık bir sorun çözüldü”
Erenler Belediye Başkanı Cavit Öztürk yaptığı konuşmada, “bugün burada uzun yıllardır, 60 yıllık mazisi olan bir iş için toplandık. Zamanında büyüklerimizin yapmış olduğu bir hata vardı. Araziler, ücreti ödenerek alınmış ama tapuları bir şekilde alınmamıştı. İşin hukuki ve kanuni yönüne baktığımızda resmiyette tapu kimdeyse mal sahibi hak sahibi o görünüyordu. Mevcut şartlara göre oldukça iyi bir bedel karşılığında bu işi çözmüş olduk. Maddi durumlarınızı biliyoruz. Ancak bu hak sizin. Geçmişte bir eksiklik yapılmış ama bir bedel ödeyerek olsa da bunu bir şekilde almanız lazım. Hacıoğlu Mahalle Muhtarımız Hüsnü Karpuz’u bu çalışmasından dolayı tebrik ediyorum. Tapularınız hayırlı olsun ve inşallah diğer etaplarla birlikte devamı da gelsin” dedi.

“AK Parti Hükümetleri bu tür çözümleri bizlere hep yaşattı”
AK Parti Sakarya Milletvekili adayı Recep Uncuoğlu ise yaptığı konuşmada, “bu gün burada yapılan bu tören bize bir şey hatırlatıyor. ‘60 yıllık sorun çözüldü’ ifadesi bizi öyle mutlu ediyor ki AK Parti hükümetleri bu küçük örneğini gördüğümüz çözümü memleketin bir çok alanında bizlere yaşattı ve yaşatıyor. Bu gün Hacıoğlu mahallesinde büyük bir adım atıldı. Bu gün bu meseleyi çözen bir anlayışla çalışma yaptıkları için başta belediye başkanımız ve mahalle muhtarımız olmak üzere bu ekibe huzurlarınızda teşekkür ve tebrik ediyorum. Tapularının kendilerine hayırlı olmasını temenni ediyorum” dedi.

“Ahirette iman, Dünya’da mekan”
Erenler Kaymakamı Mehmet Mızrak ise konuşmasında “Hacıoğlu mahalle sakinlerimizin sevinçlerini paylaşmak için biraraya geldik. Halkımızın meşhur biz sözü var. Ahirette iman Dünya’da mekan. Dünyanın mekanının belgesi de bu tapu. 24 saat vatandaşın hizmetinde olan bir belediyemiz var. Belediyenin eli, ayağı, gözü, kulağı olan çalışkan mahalle muhtarlarımız var. Bu tapu sorununun çözülmesi konusunda emeği geçen herkesi tebrik ediyorum. Tapuların tüm vatandaşlarımıza hayırlı uğurlu olmaını temenni ediyorum” dedi.

Düzenlenen program ile hak sahiplerine tapuları teslim edilirken program sonunda ise mahalle sakinlerine ve katılımcılara yemek ikramında bulunuldu.
 

Yorum Ekle

Adınız / Rumuz

Yorumunuz