Sakarya Haberleri
Telegram'da ve Instagram'da
BİZİ TAKİP EDİN

1782 hasta evinde ziyaret edildi

Tedavi sonrası sağlık durumları soruldu

GÜNCEL
1782 hasta evinde ziyaret edildi

Tedavi sonrası sağlık durumları soruldu

Sakarya’da bulunan kamu hastaneleri, sağlık ocakları ve aile hekimliklerinden hizmet alarak taburcu edilen vatandaşlara evlerinde gerçekleşen ziyaretlerde bin 782 vatandaşın sağlık durumları soruldu.

Sağlık Bakanlığı’nın hastalık öncesi, hastalık dönemi ve sonrası için uyguladığı çalışmalarda en dikkat çekici olanlardan biri de taburcu sonrası hastanın evinde yapılan ziyaretler oldu. Başta yoğun bakım, yataklı servis ve acil servislerden olmak üzere, sağlıklarına kavuşan veya evde takipleri devam eden vatandaşlara sağlık alanındaki üst düzey görevliler ziyarette bulunarak vatandaşların tedavi süreçlerini ve mevcut sağlık durumlarını soruyorlar. Sakarya İl Sağlık Müdürü Dr. Bilge Kağan Kaya, Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Doç.Dr. Hasan Salih Sağlam, Halk Sağlığı Müdürü Dr. Aydın Erdoğan ve her bir kurum yönetim kadrolarıyla başhekim ve yardımcıları kendi alanlarından hizmet almış vatandaşlara gerçekleştirdikleri ziyaretlerle, vatandaşların aldıkları hizmetten memnun olup olmadıklarını sorarken, gördükleri eksikliklerin belirtilmesini ve varsa taleplerini alarak hizmet kalitesine katkıda bulunmayı amaçlıyorlar.

Son üç ayda gerçekleşen ev ziyaretlerinde bin 782 vatandaşla görüşülürken Sakarya Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği bünyesinde bulunan çağrı merkezinden de hastanelerden hizmet almış vatandaşlar tek tek telefonla aranarak memnuniyetleri ve varsa talepleri alınarak Sağlık Bakanlığı sistemine giriliyor. Aylık ortalama 14 bin kişiyle görüşülen sistem sonrası yapılan değerlendirmelerle vatandaşların beklentileri ve sunulan hizmet kalitesinin arttırılmasıyla ilgili adımlar atılıyor.

Yorum Ekle

Adınız / Rumuz

Yorumunuz