Sakarya Haberleri
Telegram'da ve Instagram'da
BİZİ TAKİP EDİN

Yüksek Kesimlere Bol ve Kesintisiz İçmesuyu

Esentepe İçmesuyu Projesi’nde hat çalışmaları tamamlandı

GÜNCEL
Yüksek Kesimlere Bol ve Kesintisiz İçmesuyu

Esentepe İçmesuyu Projesi’nde hat çalışmaları tamamlandı

Serdivan ilçesinin yüksek kesimlerindeki 13 mahalleye kesintisiz içmesuyu ulaştıracak Esentepe İçmesuyu Projesi’nde hat döşeme çalışmaları tamamlandı. Yaklaşık 2,5 milyonluk proje ile bir terfi merkezi ve 10,5 kilometrelik içmesuyu hattı inşa edildi.

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürü Rüstem Keleş, Esentepe İçmesuyu Projesi’nde hat döşeme çalışmalarının tamamlandığını açıkladı. Rüstem Keleş, “Şehrimizin içmesuyu ağını genişletmek, tüm hemşerilerimize sağlıklı içmesuyunu kesintisiz bir şekilde ulaştırmak için çalışmalarımıza ara vermeden devam ediyoruz. Bu kapsamda Serdivan ilçemizde önemli bir projeyi daha hayata geçirdik. 13 mahalleyi ilgilendiren Esentepe İçmesuyu Projesi’nde hat döşeme çalışmalarını tamamladık” diye konuştu.

2,5 Milyonluk Proje
2,5 milyonluk proje ile Serdivan’ın yüksek kesinlerindeki 13 mahallenin su yetersizliği sorununa kesin çözüm getirildiğini de belirten Rüstem Keleş, “Proje kapsamında kampüs yerleşkesi içerisine yeni bir terfi merkezi inşa ettik ve bölgeye yaklaşık 11 kilometrelik içmesuyu hattı döşedik. Mekanik aksam montajının ardından kısa süre içerisinde devreye girecek hat ile Esentepe, Aşağıdereköy, Çubuklu, Dağyoncalı, Yukarıdereköy, Kazımpaşa, Selahiye, Kuruçeşme, Mahmudiye, Yeşilköy, Beşevler, Meşeli ve Kızılcıklı mahallelerine sağlıklı içmesuyu kesintisiz bir şekilde ulaşacak. Bölgede yaşayan hemşerilerimize hayırlı olsun” ifadelerini kullandı.

Yorum Ekle

Adınız / Rumuz

Yorumunuz
4 + 1 =