Sakarya Haberleri
Telegram'da ve Instagram'da
BİZİ TAKİP EDİN

Yönetim Daha Dikkatli Olmalıdır

SPOR
Yönetim Daha Dikkatli Olmalıdır

Yönetim Daha Dikkatli Olmalıdır
Yeni Sakarya Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Zeki Aydıntepe bugünkü ‘ Akıllı Transferler Şart’  başlıklı köşe yazısında Sakaryaspor Yönetim Kurulu’nun transfer konusunda bilinçli davranmasını belirtti.

Yeni Sakarya Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Zeki Aydın Tepe, Sakaryaspor Yönetim Kurulu’nun transfer konusunda geçtiğimiz dönemde yapılan transferlerden ders çıkarılmasına değindi.  Transfer konusunda Yönetim Kurulu’nun bilinçli adın atması gerektiğini belirten Aydıntepe, “Elinde bonservisi Sakaryaspor kapısını çalan her futbolcuya “Buyur” demek, geçen seneki yanlışlara devam anlamını taşır ki; buna ne takım, ne taraftar, ne de işin finansörlüğünü üstlenenler rıza gösterir. İskeleti oluşturan kadronun eksiklerini giderecek tecrübeli, iş bitirici ve kritik bölgelere yapılacak olumlu ve akıllı bir transferle ancak düzlüğe çıkılabilir. Ucuz pek çok oyuncu almak yerine, takımı sırtlayacak “ağabey” vasıflı üç oyuncu,  Sakaryaspor’u özlenen hedefe taşır. Bunun örneklerin çoktur” ifadelerine yer verdi.

Geçmiş dönem transferlerden ders çıkartılmasına de değinen Zeki Aydıntepe, “Sakaryaspor Yönetim Kurulu’nun geçen dönem en başarılı işi, hiç kuşku yok ki yıllardır kapalı kutu haline gelen transfer yasağını sona erdirecek girişimi oldu. Selahattin Aydın ve ekibi zoru başarmada süreci son derece olumlu kullanıp, takıma yeni oyuncular kazandırmayı bildi. Kurulan kadro ara ara liderliğe yükseldi ve zirve mücadelesinden hiç kopmadı ancak play-off finali ile büyük bir kısmeti teperek beklediğine, umduğuna ulaşamadı. Neden böyle oldu, niçin ilk yarının lideri bu unvanını ikinci yarıda da devam ettiremedi?” sorusuna verilecek cevap belli ancak olan olmuş, atı alan geçmiş Üsküdar’ı Suçlu ayağa kalk!” desek, ne kazanır yeşil siyahlı camia, bu konuda tek sorumlu şudur ya da yapılan şu yanlışlıktır” desek, ne çıkar. Şimdi geçmişe irdelemenin hiçbir önemi olmadığı gibi, yararı da yok. Bu durumda geçmişten ders olarak yola sağlam adımlarla çıkmak kalıyor yönetim kuruluna Sakaryaspor nerede ve nasıl olursa olsun, ülke futbolunda marka değeri olan bir kulüptür. Bu yönüyle her futbolcunun tercih edeceği bir vitrindir” sözlerine yer verdi.  Sakaryaspor Yönetim Kurulu’nun geçen dönem en başarılı işi, hiç kuşku yok ki yıllardır kapalı kutu haline gelen transfer yasağını sona erdirecek girişimi oldu" 

Yorum Ekle

Adınız / Rumuz

Yorumunuz