Sakarya Haberleri
Telegram'da ve Instagram'da
BİZİ TAKİP EDİN

Yolda Kalma Korkusuna Son

Şarj İstasyonu Sayısı Artıyor

GÜNCEL
Yolda Kalma Korkusuna Son

Şarj İstasyonu Sayısı Artıyor

Akülü araç kullanan engelli vatandaşlar için şehrin muhtelif noktalarına şarj istasyonları kurmaya devam ettiklerini belirten Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanı Davut Yüce, “Kentpark ve Şemsiyeli Bahçe içerisine yerleştirdiğimiz akülü araç istasyonlarının ardından şimdi de Serdivan Zaman Park ve Sakaryapark’a şarj istasyonları kurduk. Sırada ise Akyazı var” dedi.

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanı Davut Yüce, akülü araç kullanan engelli vatandaşlar için şehrin muhtelif bölgelerine şarj istasyonları kurmaya devam ettiklerini belirtti.  Yüce, “Engelsiz bir şehir hedefiyle sosyal yatırımlarımızın yanı sıra, ‘Hayatı paylaşmaya engel yok’ hedefiyle engelli kardeşlerimiz için şehir içi gerekli düzenlemeleri de hayata geçiyoruz. Bilindiği üzere daha önce akülü araç kullanan engelli vatandaşlarımız için Kentpark ve Şemsiyeli Bahçe içerisine akülü araç şarj istasyonları kurmuştuk” diye konuştu.

Yolda Kalma Korkusuna Son
Şehirdeki şarj istasyonlarının sayısının artırılması yönünde gerekli çalışmaların devam ettiğini de açıklayan Yüce, “Kentpark ve Şemsiyeli Bahçe içerisine yerleştirdiğimiz akülü araç istasyonlarının ardından şimdi de Serdivan Zaman Park ve Sakaryapark’a şarj istasyonları kurduk. İnşallah kısa süre içerisinde akülü araç şarj istasyonlarının bir yenisini Akyazı’ya kazandıracağız. Şarj istasyonları ile engelli vatandaşlarımız araçlarını rahatlıkla şarj edebilecekler. Hayırlı olsun” ifadelerini kullandı.

Yorum Ekle

Adınız / Rumuz

Yorumunuz