Sakarya Haberleri
Telegram'da ve Instagram'da
BİZİ TAKİP EDİN

"Yerli Otomobil AK Parti'nin işidir"

Atabek, “Sanayi ve tarım üssü yolunda ilerliyoruz”

GÜNCEL

Atabek, “Sanayi ve tarım üssü yolunda ilerliyoruz”

Çiğdem Erdoğan Atabek: “Yeni Türkiye yolunda Sakarya’nın güçlü bir şekilde yer alması için sürdürülen çalışmalardan biri de yerli otomobil üretim üstünün Sakarya olarak belirlenmesidir” dedi.

YERLİ OTOMOBİL AK PARTİ’NİN İŞİDİR

Eski Bakan Yardımcısı ve Ak Parti Sakarya Milletvekili Aday Adayı Çiğdem Erdoğan Atabek, Ak Parti iktidarıyla ayağa kalkan Sakarya’nın 2023 ve 2071 yıl hedeflerinde de Türkiye’nin taşıyıcı şehirlerinden biri olacağını söylediği açıklamasında, Sakarya’nın başta tarım olmak üzere, eğitim ve sanayi merkezi olma yolunda sağlam adımlarla ilerlediğini kaydetti. Atabek, Sanayi Bakanlığı’nın yerli otomobil üretim üssü olarak Sakarya’yı tercih etmesine de değinerek, sürdürülen görüşmelerin öncesinde,  başta Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı(ASPB) Ayşenur İslam olmak üzere Ak Partili Milletvekillerinin, Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı’nın çok büyük gayretleri olduğunu hatırlattı. Atabek: “Ak Parti iktidarının ve SATSO’nun büyük bir dayanışma içerisinde yürüttükleri çalışmalarla Sakarya’mız yerli otomobil üretim üssü olarak değerlendirilmiştir. Şehrimize ve ülkemize hayırlı olsun” dedi.

TARIM’DA DA ÜST OLACAĞIZ

Sakarya’nın önemli sanayi kuruluşlarına ev sahipliği yapmasının devam edeceğine dikkat çeken Atabek, Sakarya’nın önemli bir tarım şehri olduğunu da vurguladı. Atabek, önceki aylar Sakarya’nın tüm ilçelerinde fındık üretiminin önünü açtıklarını belirterek, tarım desteklerinin ve katma değer sunan yeni tarım projelerinin de devam edeceğini söyledi.  Bakan Yardımcılığı döneminde ilçelerle ilgili önemli toplantılar gerçekleştirdiğine de değinen Atabek, biz bütün ilçelerin taleplerini ve özelliklerini çok iyi biliyoruz. Bugüne kadar Sakarya’nın Yeni Türkiye yolunda güçlü bir şekilde yerini alması için çalıştık, bugünden sonra da Sakarya sevdamızın bize kattığı enerjiyle Sakaryalılara hizmet sunmaya devam edeceğiz.” şeklinde konuştu.

Yorum Ekle

Adınız / Rumuz

Yorumunuz