Sakarya Haberleri
Telegram'da ve Instagram'da
BİZİ TAKİP EDİN

Yerel Kültür Derneğinde Genişletilmiş İstişare Toplantısı

Sakarya nüfusunun yarısından fazlasını oluşturan Manavların temsilcisi Sakarya Yerel Kültür Derneği yaklaşan yerel seçimler öncesinde izlenecek yol ve strateji ile yeni dönemde yapılacak sosyal, kültürel ve toplumsal faaliyetler hakkında genişletilmiş istişare toplantısı gerçekleştirdi.

GÜNCEL
Yerel Kültür Derneğinde Genişletilmiş İstişare Toplantısı

Derneğin kurucu üyeleri, yüksek istişare kurulu üyeleri ve yönetim kurulu üyelerinin katıldığı toplantıda konuşmasına Filistin’de, Gazze’de yaşanan insanlık dışı vahşete tepkisini dile getirerek başlayan Yerel Kültür Derneği Başkanı İbrahim Şahin, üye sayısı ve şehrimizin kültürel, sosyal ve ekonomik hayatına sağladığı katkılar dolayısıyla ilimizin en büyük sivil toplum kuruluşlarından olan Sakarya Yerel Kültür Derneğinin çalışmalarının önümüzdeki dönemde daha etkin bir şekilde devam edeceğini belirtti.

Tüm siyasi partilere eşit mesafede hareket eden Sakarya Yerel Kültür Derneğinin genişletilmiş istişare toplantısında 2024 yerel seçimlerinde belediye başkanlığı, meclis üyeliği ve diğer yönetim kademelerinde görev almak isteyen dernek üyesi adayların belirlenmesi ve partilere önerilmesi konusunda görüşler dile getirildi. Yürütülecek çalışma kapsamında dernek bünyesinde siyasi işler komisyonu kurulması talebi değerlendirmeye alındı. 

Şehrimizin önümüzdeki 5 yıllık yönetimine olumlu yönde katkı sunmayı amaçlayan Sakarya Yerel Kültür Derneği üyeleri toplantı sonunda ‘Manavlar Konağı’ olarak adlandırılan tarihsel mimari özelliklere uygun olarak yaptırılan yeni hizmet binası inşaatını gezdiler.

SYKD Başkanı İbrahim Şahin yapımı yakın zamanda tamamlanacak Manavlar Konağı ve bahçesindeki eklentilerde kültürümüzün özelliklerinin yaşatılacağı atölyeler ve sergi alanlarının ye alacağını ifade ederek, geleneksel el sanatlarımızdan kaşıkçılık ve dokumacılık başta olmak üzere kültürümüze ait objelerin, yöresel ürünlerin tanıtımı ve gelecek kuşaklara aktarılması konusunda önemli çalışmalar yapılacağını vurguladı.

Hafta sonunu hareketli geçiren Sakarya Yerel Kültür Derneği yöneticileri derneğe yapılan ziyaretlerde misafirlerini ağırlarken, Cumartesi günü Yeni Atatürk Stadyumunda oynanan Adanaspor karşılaşmasında tribündeki yerlerini alarak şehrimizin marka değeri Sakaryaspor’umuza destek verdiler.

Yorum Ekle

Adınız / Rumuz

Yorumunuz
2 + 6 =