Sakarya Haberleri
Telegram'da ve Instagram'da
BİZİ TAKİP EDİN

Yapılandırmalar Başladı

Vergi Borçlarına Büyükşehir Kolaylığı

GÜNCEL
Yapılandırmalar Başladı

Vergi Borçlarına Büyükşehir Kolaylığı

Büyükşehir Belediyesi Resmi Gazetede yayımlanan yeni kanun ile birlikte vergi borçlarını yapılandırmaya başladı. Mali Hizmetler Dairesi Başkanı Veysel Çıplak, belediyeye borcu olan mükelleflerin yapılandırma ile borçlarını rahatlıkla ödeyebileceklerini söyledi.

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Mali Hizmetler Dairesi Başkanlığı 6736 sayılı kanun ile vergi borçlarını yapılandırmaya başladı. Böylelikle belediye borcu (vergi-ücret) bulunan mükellefler 22 Ağustos Pazartesi ile 31 Ekim Çarşamba günleri arasında başvuruda bulunabilecekler. Mali Hizmetler Dairesi Başkanı Veysel Çıplak, belediyeye borcu olan mükelleflerin yeni kanunla birlikte ödemelerini rahatlıkla gerçekleştirebileceklerini söyledi.

Son Gün 31 Ekim Çarşamba
Veysel Çıplak şu açıklamalarda bulundu; “Bazı alacakların yeniden yapılandırılmasına ilişkin 6736 sayılı kanun 19 Ağustos Cuma günü Resmi Gazetede yayımlandı. Bu kanun ile belediyelere ilan ve reklam vergileri, harç, ücret, katılma payları gibi borcu olanlara büyük ödeme kolaylığı sağlanıyor. Bu kapsamda 31 Ekim Çarşamba gününe kadar başvurulması halinde gecikme faizi, gecikme zamları ve vergiye bağlı cezaların hepsi siliniyor. Ayrıca taksit imkanı da sağlanıyor.”

Yapılandırma Fırsatı
“31 Ekim Çarşamba gününe kadar başvuru yapıp borçlarının aslını peşin veya taksitle ödeyenlere yaklaşık yüzde 40’lık bir indirim yapılıyor. Ana borç vadesinden itibaren ÜFE oranında fark alınıyor. Borcun peşin ödenmesi halinde bu farkın da yüzde 50’si siliniyor. Bu anlamda belediyeye borcu olanları faizsiz taksitli ödeme imkanı için Büyükşehir Belediyesi Mali Hizmetler Dairesi Başkanlığımıza bekliyoruz. Yapılandırma başvuruları 31 Ekim Çarşamba gününe kadar devam edecektir.”
 

Yorum Ekle

Adınız / Rumuz

Yorumunuz
4 + 4 =