Sakarya Haberleri
Telegram'da ve Instagram'da
BİZİ TAKİP EDİN

Yamaç Paraşütü uçuşları başlıyor

Katılımcılarda sporcularla birlikte uçuş yapabilecek

GÜNCEL
Yamaç Paraşütü uçuşları başlıyor

Katılımcılarda sporcularla birlikte uçuş yapabilecek

Serdivan Belediyesi tarafından bu yıl 10.cusu düzenlenen Uluslararası Serdivan-Kırantepe Yamaç Paraşütü Uçuşları Cuma günü başlıyor.
21 Ağustos Cuma günü saat 18.00’da Serdivan Kırantepe’de gerçekleşecek açılış programına milletvekillerinin yanı sıra il protokolünün de katılması bekleniyor.
Konu il ilgili Serdivan Belediyesi’nden yapılan açıklamada; 25 Ağustos Salı gününe kadar devam edecek uçuşlara bu yıl 10. yıl kapsamında 10 farklı ülkeden 60 sporcunun katılacağı belirtildi.
Cuma günü gerçekleşecek açılış töreninin ardından gösteri uçuşları yapacak yamaç paraşütçüleri 25 Ağustos Salı gününe kadar gökyüzünü renklendirecek.
Uygun hava akımları sayesinde tüm yıl yamaç paraşütü yapılabilen ve turizm alanında şehrin tanıtımına büyük katkı sağlayan Uluslararası Serdivan-Kırantepe Yamaç Paraşütü Uçuşları bu bağlamda uluslararası yamaç paraşütü organizasyonları arasında yer alıyor.
Sakarya’yı gökyüzünden dünyaya tanıtan Uluslararası Serdivan-Kırantepe Yamaç Paraşütü Uçuşları’na tüm vatandaşların davetli olduğu ifade edilirken, 4 gün boyunca uçuşları takip etmeye gelen katılımcıların hava şartlarına bağlı olarak profesyonel sporcularla birlikte tandem ( pilot ve yolcuyla yapılan uçuş ) uçuşu yapabileceği belirtildi.

Yorum Ekle

Adınız / Rumuz

Yorumunuz
8 + 2 =