Sakarya Haberleri
Telegram'da ve Instagram'da
BİZİ TAKİP EDİN

Valimiz Sayın Yaşar Karadeniz’in 30 Ağustos Zafer Bayramı Mesajı

Valimiz Sayın Yaşar Karadeniz 30 Ağustos Zafer Bayramı mesajı yayımladı.

GÜNCEL
Valimiz Sayın Yaşar Karadeniz’in 30 Ağustos Zafer Bayramı Mesajı

Valimiz Sayın Yaşar Karadeniz 30 Ağustos Zafer Bayramı mesajı yayımladı.

26 Ağustos 1922 günü harekât emrinin verildiği ve 22 gün 22 gece durmadan kanlı çarpışmalara sahne olan Başkomutanlık Meydan Savaşı ile başlayan ve eşsiz bir kahramanlık örneği gösterilerek yurdumuzun düşman işgalinden kurtuluşunu müjdeleyen “30 Ağustos Zafer Bayramı” şanlı tarihimize yön veren ve milletimizin bağımsızlık uğruna gösterdiği azim ve kararlılığın tüm dünyaya ilan edildiği çok özel bir gündür.

“Özgürlük ve bağımsızlık benim karakterimdir” diyen Gazi Mustafa Kemal Atatürk, silah arkadaşları ve hiçbir emperyal baskıya boyun eğmeyen Aziz Milletiyle birlikte, bu zaferle vatan topraklarından düşmanın ayak izlerinin silinmesine ve Anadolu topraklarının bizlere ebedi yurt olarak kazandırılmasına önderlik etmiştir. Türkiye Cumhuriyeti’nin kurulmasına öncülük eden bu düşünce, bağımsız yaşamak isteyen birçok ulusa da yol gösteren bir kararlılıkla, milletimizin hürriyet ve bağımsızlık fikrinin ölmez bir âbidesi olarak tarihteki yerini bir kez daha tescillemiştir.

Her türlü imkansızlıklara ve yokluğa rağmen yedi düvele her dönemde meydan okuyan Aziz Milletimizin, bin bir zorlukla mücadele edilerek kurulan Cumhuriyet’imize bundan önce olduğu gibi bundan sonra da sahip çıkacağına, birlik ve beraberliğimize sarılarak ülkemizi muasır medeniyetler seviyesine çıkartmak için var gücüyle çalışacağına ve her türlü badireyi aşmamızı sağlayacağına hiç şüphemiz yoktur. Atalarımızın canları pahasına vatan yaptıkları bu toprakların mirasçısı olarak bizler; milletimizin bağımsızlığı ve refahı için var gücümüzle çalışarak geleceğe daima umutla bakıyor ve sarsılmaz bir güvenle hiç durmadan hep birlikte yolumuza devam ediyoruz.

Bu duygu ve düşüncelerle;

Büyük bir coşkuyla 101. yıl dönümünü kutladığımız bu tarihi günde, Cumhuriyetimizin Kurucusu Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere; bu vatanı canından çok severek toprağa düşen Aziz Şehitlerimizi ve ebediyete irtihal etmiş Kahraman Gazilerimizi rahmetle, minnetle ve şükranla anıyor; Aziz Milletimizin 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı en içten duygularımla kutluyorum.

Yorum Ekle

Adınız / Rumuz

Yorumunuz
5 + 5 =