Sakarya Haberleri
Telegram'da ve Instagram'da
BİZİ TAKİP EDİN

Vali Kaldırım'dan 21 Haziran mesajı

Kıymetli Sakaryalı Hemşehrilerim;

GÜNCEL
Vali Kaldırım'dan 21 Haziran mesajı

Kıymetli Sakaryalı Hemşehrilerim;

Milli birlik ve beraberlik şuurumuzun müşahhas bir ifadesi olan Kurtuluş Savaşımıza giden yoldaki mihenk taşlarından birisi de; 101 yıl önce bugün, muhteşem bir kahramanlık örneği gösterilerek kazılan bir zaferle, Adapazarı’mızın düşman işgalinden kurtuluşu olmuştur.

Ülkemizin her yerinde sayısız kahramanlık örneği verilen binlerce yıllık tarihimizde vatan, istiklal ve hürriyet sevdasıyla dolu Adapazarlılar için, 21 Haziran 1921 tarihinin çok özel ve unutulmaz bir yeri bulunmaktadır. Bundan tam 101 yıl önce bayrağımıza kanının rengini veren, hakkı ödenemez vatan evlatlarının başlattığı kutsal mücadele sonucu bugün o unutulmaz ecdadın torunları olarak bizler, bu topraklarda rahat ve huzurlu bir şekilde yaşamaktayız. Tarih boyunca hiçbir zillete boyun eğmeyen Kıymetli Sakaryalıların o gün sergiledikleri bu üstün irade, inanç ve kararlılığı bundan sonra da göstereceklerine ve her ne pahasına olursa olsun vatanı en iyi şekilde koruyup muhafaza edeceklerine yine yürekten inanıyoruz.

İstiklalimiz için tarih boyunca tüm zorluklarda gösterdiğimiz mücadele ruhumuzu ve kararlılığımızı her daim canlı tutarak, Milletçe kahraman şehitlerimizin mukaddes
emanetlerini, her geçen gün aynı şuur ve inançla daha da yükseklere taşımaya, birlik ve beraberlik içerisinde ülkemizi daha müreffeh günlere ulaştırmaya ve bu şanlı günü adına yakışır bir şekilde her zaman idrak etmeye kararlıyız. Zorlu mücadele yıllarını tekrar hatırlamamıza, hafıza ve bilincimizin de tazelenmesine vesile olan Adapazarı’nın kurtuluşunda gösterilen büyük azim ve iman gücünün, emsalsiz fedakârlıkların ve kahramanlıkların milletimiz tarafından da çok iyi bilinmesinin, unutulmadan gelecek kuşaklara aktarılmasının ne denli önemli olduğunun da şuurunda olmalıyız.

Bunun içindir ki, bizler işgal altında bulunan bu güzel şehrin her bir evladı gibi içi vatan, millet, devlet sevdasıyla dolu olan ve yapılan haksızlıklara ve vicdansızlıklara boyun eğmeyen kurtuluşun mimarlarından Halit Molla gibi kahramanlarımızı hiçbir zaman unutmadık ve her daim vefayla anmaya devam edeceğiz. 1 Dünya Savaşı’nda Suriye cephesinde savaşırken ayağına saplanan kurşunla sakat kalmış, mütarekenin ardından yurduna dönerek mücadelesinden vazgeçmemiş, kurtuluş için düşman çeteleriyle çarpışırken ağabeyini şehit vermiş, yüreğinde barındırdığı acılara rağmen arkadaşlarıyla birlikte düşmanı bu topraklardan söküp atmış Halit Molla gibi kahramanlarımızı daima minnetle, şükranla yad etmeye devam edeceğiz. Eşsiz tarihi ile birlikte aynı zamanda bu şehrin barındırdığı her güzelliğe sahip çıkmaya, tüm aktörler ve toplumun tüm kesimleri ile birlikte, dayanışma içerisinde olmaya gayret ediyor, Sakarya’mızda var olan huzur ortamını korumaya ve yine aynı ruhla birlik ve beraberliğimizi sürdürmeye kararlıyız. Bu duygu ve düşüncelerle; 21 Haziran Adapazarı’nın düşman işgalinden kurtuluşunun 101 yıl dönümü münasebetiyle Sakaryalı vatandaşlarımızın bu şanlı ve anlamlı günlerini tebrik ediyor, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere; İstiklal Savaşı’na giden yolda büyük mücadele örneği göstererek kahramanca yurdunu savunup Hakka yürüyen Aziz Şehitlerimizi ve ebediyete irtihal eden Kahraman Gazilerimizi rahmet ve minnetle anıyor, saygıdeğer tüm vatandaşlarımıza şükranlarımı sunuyorum.

Yorum Ekle

Adınız / Rumuz

Yorumunuz
2 + 4 =