Sakarya Haberleri
Telegram'da ve Instagram'da
BİZİ TAKİP EDİN

Uyuşturucu ile mücadele sürüyor

Vali Coş" Şuana kadar 105 bin kişiye ulaştık"

GÜNCEL
Uyuşturucu ile mücadele sürüyor

Vali Coş" Şuana kadar 105 bin kişiye ulaştık"

Uyuşturucu ile Mücadele Kurulu toplantısında konuşan Sakarya Valisi Hüseyin Avni Coş, talebi azaltma konusunda 2014 yılı içerisinde 105 bin vatandaşa ulaştıklarını söyledi. 
 

Uyuşturucu ile Mücadele Kurulu toplantısı Sakarya Valisi Hüseyin Avni Coş başkanlığında gerçekleştirildi. Kurum ve Kuruluşların temsilcilerinin katıldığı toplantıda 2014 yılı ile 2015 yılının ilk 5 ayın değerlendirmesi yapıldı. Uyuşturucuyla mücadelede öne çıkan başlıkların konuşulduğu toplantı ile alakalı genel bir değerlendirmede bulunan Sakarya Valisi Hüseyin Avni Coş, uyuşturucu ile mücadelenin kararlılıkla süreceğini belirtti.
 

Uyuşturucu madde ile mücadele konusunda topyekün bir seferberlik anlayışı ile çalışmaların yürütüldüğünü ifade eden Vali Coş, “Bu konuda hemen hemen bütün kamu kuruluşlarımız kendi görev ve sorumluluk alanlarında ki hizmetleri, diğer kurum ve kuruluşlarla koordineli bir şekilde yürütüyor. Önemli, başarılı sonuçlar alıyoruz. Uyuşturucu maddeler ile mücadelemiz arzı azaltma, talebi azaltma ve alınan her türlü tedbire rağmen uyuşturucu ya da bağımlılık yapan maddelere müptela olanların da rehabilitasyonu şeklinde 3 ana kategoride çalışmalarımız devam etmektedir. Bu çalışmaların beklenilen olumlu sonuçları vermesi için arkadaşlarımız, görevlilerimiz büyük bir gayretle çalışmaktadır” dedi.
  Bir yıl önceki toplantıda özellikle talebi azaltma konusunda 100 bin vatandaşa, özellikle gençlere ulaşacaklarını hedeflediklerini belirten Coş, “Bu hedefimizi 105 bin civarında bir vatandaşımıza ulaşarak, uyuşturucunun zararları, bağımlılık yapan maddelerin zararları konusunda onları bilinçlendirerek, ulaşmış hatta aşmış bulunuyoruz.  Bütün çocuklarımızı, gençlerimizi Allah korusun bu tehlike ve tehditten uzak tutmak için çalışmalarımızı bugünden sonra da artan bir ciddiyetle, artan bir gayretle sürdüreceğiz. Bu hizmetlerimize destek veren bütün kurum ve kuruluşlarımıza, bütün birimlerimizin hepsine teşekkür ediyoruz” diye konuştu.

Yorum Ekle

Adınız / Rumuz

Yorumunuz
5 + 2 =