Sakarya Haberleri
Telegram'da ve Instagram'da
BİZİ TAKİP EDİN

Ünlü İslam düşünürü Muhyiddinİbn Arabi Tarihi Konak’ta konuşuldu

Büyükşehir Belediyesi Ocak kültür sanat etkinlikleri kapsamında Yazar Sadık Yalsızuçanlar’ı ağırladı. Alicanlar Konağı’nda kültür sanat dostlarının yoğun katılım gösterdiği söyleşide ünlü İslam düşünürü Muhyiddin İbn Arabi’nin dünyaya bakışı, yaşam tarzı ve eşsiz eserleri konuşuldu. Programa özellikle gençler yoğun ilgi gösterdi.

GÜNCEL
Ünlü İslam düşünürü Muhyiddinİbn Arabi Tarihi Konak’ta konuşuldu

Sakarya Büyükşehir Belediyesi’nin kültür ve sanat etkinlikleri kapsamında Alicanlar Konağı’nda kültür sanat dostlarıyla buluşan ünlü Yazar Sadık Yalsızuçanlar, ünlü İslam düşünürü, yazar ve şair Muhyiddinİbn Arabi’nin dünyaya bakışını, yaşam tarzını ve günümüze bırakmış olduğu eserleri anlattı.Kültürün ve sanatın merkezindeki programa sanatseverler ve özellikle gençler yoğun ilgi gösterdi.

Macerayı insana katan bir arif

Muhyiddin’in hayatından bahseden Sadık Yalsızuçanlar, “Muhyiddinİbn Arabi, Temmuz 1165’de şu anda İspanya’nın güney doğusunda bulunan Murcia’da dünyaya gelmişmacerayı insanı katan bir arifidir.Kendisi Benitay kabilesinden,babası ise Abdulkadir Geylani’den nasiplenmiş vepek çok farklı alanda eser bırakmıştır. Mutasavvıf, şair, yazar ve düşünür gibi onu tanımlayan birden fazla kimliğe sahip olmuştur. İnsan üzerinden macerayı nakleden, İslam irfanının derinlik ve zenginliklerini aktaran bir arifti” ifadelerini kullandı.

Program sonunda organizasyon için Büyükşehir Belediyesi’ne teşekkür eden Yazar Yalsızuçanlar, kitap çekilişini kazanan sanatseverlerin kitaplarını imzaladı. Kültür ve sanat dolu akşam,hatıra fotoğrafıyla son buldu.

Yorum Ekle

Adınız / Rumuz

Yorumunuz
7 + 4 =