Sakarya Haberleri
Telegram'da ve Instagram'da
BİZİ TAKİP EDİN

Ümit Erdal MTAL öğrencileri ÇEKYA’ da staj çalışmalarına devam ediyor.

Arifiye ilçesindeki Ümit Erdal Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri, Avrupa Birliği Eğitim ve Gençlik Programları Merkezi Başkanlığı Erasmus+ Mesleki Eğitim Öğrenici ve Personel Hareketliliği Projeleri kapsamında Çekya’da gerçekleştirilen staj çalışmalarına devam ediyorlar.

GÜNCEL
Ümit Erdal MTAL öğrencileri ÇEKYA’ da staj çalışmalarına devam ediyor.

‘Mesleki Gelişimler İçin Avrupa’da Öğrenci Stajı ’adlı proje çerçevesinde Makine Teknolojisi Alanından 8 öğrenci ve 2 öğretmenin katılımıyla gerçekleşen proje faaliyeti 28 Nisan 2024 de başlamış olup, 18 Mayıs 2024 tarihine kadar devam edecek.

Öğrencilerin mesleki alanlarda daha iyi yetişmelerine katkı sağlayacak proje faaliyetiyle ilgili bilgi veren Arifiye Ümit Erdal Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Ali Türkyılmazoğlu; “Öğrencilerimiz 3 haftalık staj hareketlilik faaliyeti ile çalışmalarına başlamış olup, bu süreçte mesleki alanlarda becerilerini geliştirerek hem kişisel kariyerlerine katkı yapacaklar hem de mesleki eğitim kalitemizin yükseltilmesine destek olacaklardır. Böylelikle Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi olma vizyonumuzu gerçekleştirmeye bir adım daha yaklaşmış olacağız” dedi.

Öğrencilerin farklı kültürlerle yaşama ve çalışma becerilerinin de gelişeceği ‘Mesleki Gelişimler İçin Avrupa’da Öğrenci Stajı’ projesi 18 Mayıs 2024 tarihinde tamamlanacak.

Yorum Ekle

Adınız / Rumuz

Yorumunuz
2 + 5 =