Sakarya Haberleri
Telegram'da ve Instagram'da
BİZİ TAKİP EDİN

Uluslararası Zeki İmalat ve Servisi Sistemleri Sempozyumu Başladı

Sakarya Üniversitesi’nin ev sahipliğinde düzenlenen “12. Uluslararası Zeki İmalat ve Servisi Sistemleri Sempozyumu” başladı.

GÜNCEL
Uluslararası Zeki İmalat ve Servisi Sistemleri Sempozyumu Başladı

TÜBİTAK tarafından desteklenen ve Sakarya Üniversitesi, İstanbul Gelişim Üniversitesi, Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi, Hasan Kalyoncu Üniversitesi’nin katkıları ile düzenlenen “12. Uluslararası Zeki İmalat ve Servisi Sistemleri Sempozyumu” SAÜ Kültür ve Kongre Merkezi’nde başladı.

Etkinliğin açılışında bir konuşma yapan Sakarya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hamza Al, 12. Uluslararası Zeki İmalat ve Servisi Sistemleri Sempozyumu’na ev sahipliği yapmaktan dolayı duyduğu memnuniyeti dile getirdi.  Sakarya Üniversitesi’nin araştırma üniversitesi olma vizyonu doğrultusunda önemli çalışmalar yürütüldüğünü ifade eden Rektör Prof. Dr. Al, “Araştırma üniversitesi olma vizyonumuz doğrultusunda üniversitemizi daha da ileriye taşımayı hedefliyoruz. Yürüttüğümüz çalışmalar neticesindeYÖK tarafından ‘Bilgi Güvenliği’ alanında öncelikli alanlarda uzmanlaşma misyonu verildi. Belirlediğimiz hedefler doğrultusunda ilk 20 üniversite arasında yer almak istiyoruz.” diye konuştu.

Açılış konuşmalarının ardından Sakarya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hamza Al, sempozyum başkanı olan ve aynı zamanda American Biography Institute tarafından dünyadaki 500 bilim öncüsü arasında gösterilen Prof. Dr. Zekai Şen’e teşekkür plaketi takdim etti.

‘Uluslararası Zeki İmalat ve Servisi Sistemleri Sempozyumu’ akıllı sistemler ve uygulamaları alanında mevcut bilgileri paylaşarak yeni bilgiler üretmeyi hedefliyor. Teknik ve teknik olmayan araştırma alanlarını içeren akıllı sistemlerle ilgili geniş bir konu yelpazesi bulunan sempozyumda,” Yapay Zeka ve Gelecek Sınırları”, “Biyoinformatik”, “Üretim Sistemlerinde Bilgisayar ve Zeka”, “Siber Güvenlik ve Bilgi”, “Veri madenciliği”, “Savunma Sanayii”,  “Genetik Algoritmalar”, “Yenilikçi Otomotiv Sistemleri”, “Bilim Felsefe Ve Mantık” gibi pek çok konu ele alınacak.

A PHP Error was encountered

Severity: Notice

Message: Undefined index: HTTP_REFERER

Filename: site/haber.php

Line Number: 169

Backtrace:

File: /var/www/vhosts/sakaryahaberleri.com/public_html/application/views/site/haber.php
Line: 169
Function: _error_handler

File: /var/www/vhosts/sakaryahaberleri.com/public_html/application/controllers/Site.php
Line: 220
Function: view

File: /var/www/vhosts/sakaryahaberleri.com/public_html/index.php
Line: 295
Function: require_once

">

Yorum Ekle

Adınız / Rumuz

Yorumunuz
4 + 7 =