Sakarya Haberleri
Telegram'da ve Instagram'da
BİZİ TAKİP EDİN

Uluslararası Sakarya Balkan Günlerinde kardeşlik köprüsü kurulacak

1-3 Kasım tarihleri arasında huzur ve kardeşlik havzası olan şehrimiz Sakarya’dan, Balkanlara uzanan kardeşlik köprüsü kuruluyor. 3 gün sürecek olan Uluslararası Sakarya Balkan Günleri programıyla, sekiz Balkan ülkesinden otuz altı misafiri Sakarya’da ağırlayacağız. Rumeli ve Balkan toprakları ile Sakarya arasında her zaman var olan kardeşlik köprüsüne yeni bir nefes, yeni bir ruh katmak, hem ülkemize hem de Balkan muhacirlerine güç verecek.

GÜNCEL
Uluslararası Sakarya Balkan Günlerinde kardeşlik köprüsü kurulacak

72 farklı milletin bir arada huzur ve kardeşlik içerisinde yaşadığı Sakarya’da Büyükşehir Belediyesi’nin himayelerinde tüm Balkanları kuşatan kardeşlik köprüsü kuruluyor. 1-3 Kasım tarihleri arasında düzenlenecek Uluslararası Sakarya Balkan Günleri programıyla kardeşlik köprülerine bir adım daha atılacak. 

3 gün sürecek Balkan günleri programında Arnavutluk, Bosna Hersek, Bulgaristan, Karadağ, Kosova, Kuzey Makedonya, Sancak, Preşeva ve Batı Trakya’dan gelen ve alanında yetkin misafirler Sakarya’nın kardeşlik coğrafyasında buluşacak. Balkan günleri programında paneller, sergiler, çalıştayların yanı sıra mahalle buluşmaları ve ziyaretler yer alacak. 

Sakarya bereketli gönül şehridir.
Uluslararası Sakarya Balkan Günleri programıyla Sakarya’daki huzur ve kardeşlik ikliminin dünyanın dört bir yanına yayılacağını ifade eden Başkan Ekrem Yüce, “Sakarya izzetlidir, geniş gönüllüdür ve bereketlidir. Farklı kültürlerin harman olduğu mozaik şehir Sakarya’mız huzur ve kardeşlik coğrafyası olarak, örnek bir Osmanlı Medeniyeti varisi olan güzide şehirdir. Kardeşlik coğrafyası Sakarya’mızda Kafkas ve Balkan muhacirlerinin varlığı bizim kültürel zenginliğimizdir. Sakarya’mız çokluk içinde birliktir. Sakarya, ruhu olan şehirdir.  Bu kapsamda 1-3 Kasım tarihleri arasında şehrimizde Arnavutluk, Bosna Hersek, Bulgaristan, Karadağ, Kosova, Kuzey Makedonya, Sancak, Preşeva ve Batı Trakya’dan gelen misafirleri Uluslararası Sakarya Balkan Günleri programında ağırlayacağız. Çeşitli etkinliklerle 3 gün sürecek Balkan günler programımıza tüm Sakaryalıları bekliyoruz” diye konuştu.

Uluslararası Sakarya Balkan Günleri programı şu şekilde;

-1 Kasım Çarşamba
11.00 / Açılış / Ramada Otel
13.00 / II. Abdulhamid Han Koleksiyon Resim Sergisi
16.00 / Vushtrri ve Gjilan Kardeş Şehir Protokolu / Başkanlık Makamı
16.00 / Balkan müftüler toplantısı
17.00 / Panel / “Balkanların Geleceği” / SGM
19.30 / Mahalle Buluşmaları
-Arifiye / Tren İstasyonu Çay Bahçesi
-32 Evler / Akarsu Kıraathanesi 
-Arabacıalanı Mah. / Serdivan Bosna Sancak Derneği 

Yorum Ekle

Adınız / Rumuz

Yorumunuz
2 + 7 =