Sakarya Haberleri
Telegram'da ve Instagram'da
BİZİ TAKİP EDİN

Ulaşımda Sakarya’ya değer katacak proje açıldı: 3 ayrı güzergâha tek bağlantı

Sakarya’nın ulaşımı, güçlü bir kavşak noktası daha kazandı. TEM Otoyolu’ndan şehre yeni giriş ve D-100 Bağlantı Yolu, Ulaştırma Bakanı Adil Karaismailoğlu ile Başkan Ekrem Yüce’nin katılımıyla hizmete açıldı.

GÜNCEL
Ulaşımda Sakarya’ya değer katacak proje açıldı: 3 ayrı güzergâha tek bağlantı

Başkan Yüce Antalya, Karasu, İstanbul, Ankara yönlerindeki 3 güzergâha bağlantı sağlayan ve Sakarya şehir merkezi ulaşımları için ikinci otoyol gişesi olan projeyi, “Marmara Bölgesinde ulaşım ve ticaret aksları bu kavşakta birleşecek, deprem gibi acil durumlarda alternatif olacak ve Sakarya’yı lojistikte ileriye taşıyacak bir proje” olarak tanımladı.

Sakarya Büyükşehir Belediyesi, şehrin ulaşım ağını güçlendirmek için tarihi bir projenin temellerini attı. Sakarya’da şehir merkezi ulaşımlarında yalnızca bir tane olan TEM Otoyolu giriş-çıkış bağlantı noktasının ikiye çıkarılması ve D-100 Karayolu’na bağlantı yolu yapılması için projenin hazırlığı bizzat Başkan Yüce ve ulaşım kurmayları tarafından hazırlanarak bakanlığa sunulmuştu.

3 ayrı güzergâha bağlantı
Ulaştırma Bakanlığı’nın onayından başlayan proje süratle tamamlandı. Sakarya’nın lojistik alanda bölgede söz sahibi olmasın, ticaret damarlarının bağlandığı nokta haline dönüşmesini sağlayan TEM Otoyolu Gişeleri-Bağlantı Yolu ve D-100 Bağlantı Yolu bugün hizmete açıldı.

Açılış törenine katılan Ulaştırma Bakanı Adil Karaismailoğlu ile beraberindeki protokolü Başkan Ekrem Yüce karşıladı. Törende ayrıca AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ali İhsan Yavuz, AK Parti Milletvekili Çiğdem Atabek, AK Parti İl Başkanı Yunus Tever, Karayolları Genel Müdürü Abdülkadir Uraloğlu, ilçe belediye başkanları, teşkilat başkanları ve çok sayıda vatandaş yer aldı.

Sürücülere büyük kolaylık
İki ayrı projenin hizmete açılması, Sakarya şehir merkezi ulaşımı için yalnızca Arifiye’de bulunan otoban bağlantı sayısının ikiye çıkarılması acil durumlarda oluşabilecek izdihamı önledi, sürücülere şehirlerarası sürüşlerde büyük kolaylık sağlamış oldu. Proje İstanbul Ankara TEM, D100 Karayolu ve Antalya, Eskişehir, Karasu güzergâhı için kullanılan D-650 Karayolu olmak üzere 3 ayrı yola bağlantı oluşturdu.

Marmara’nın ticaret güzergâhını bütünleyen çalışmayla birlikte “Sakarya Ticaret Yolu” için bütünlük sağlandı. Başkan Ekrem Yüce, Büyükşehir’in 155 bin metrekarelik bölümü bizzat kamulaştırdığını ve 11 bin 228 metrekarelik bölümü ise projeye bedelsiz kazandırdığını ifade etti. Bakan Karaismailoğlu ise bugüne kadar söz verdikleri tüm projeleri tek tek hayata geçirdiklerini belirterek, yeni projenin Sakarya’nın ekonomisi ve ulaşımı için önemli bir kavşak olacağını belirtti.
 
Türkiye Yüzyılı vurgusu
Bakan Karaismailoğlu, “Bizler cumhurbaşkanlığımızın liderliğinde ne söz verdiysek gerçekleştirdik. Dev projeleri devlet aklıyla uyguladık. Türkiye Yüzyılı’nda doğru adımlarla

A PHP Error was encountered

Severity: Notice

Message: Undefined index: HTTP_REFERER

Filename: site/haber.php

Line Number: 169

Backtrace:

File: /var/www/vhosts/sakaryahaberleri.com/public_html/application/views/site/haber.php
Line: 169
Function: _error_handler

File: /var/www/vhosts/sakaryahaberleri.com/public_html/application/controllers/Site.php
Line: 220
Function: view

File: /var/www/vhosts/sakaryahaberleri.com/public_html/index.php
Line: 295
Function: require_once

">

Yorum Ekle

Adınız / Rumuz

Yorumunuz
3 + 8 =