Sakarya Haberleri
Telegram'da ve Instagram'da
BİZİ TAKİP EDİN

Ulaşımda 12 ayda 25 bin 800 çağrı cevap buldu

Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Yönetim Merkezi ekipleri 2022 yılında Sakaryalıların Alo153-1 hattından yaptığı 25 bin 800 çağrıya anında cevap vererek çözüm için harekete geçti.

GÜNCEL
Ulaşımda 12 ayda 25 bin 800 çağrı cevap buldu

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Dairesi Başkanlığı bünyesinde faaliyet gösteren ‘Ulaşım Yönetim Merkezi Alo153-1’ 2022 yılında vatandaşların dilek, talep ve şikâyetlerine cevap vererek işlem kaydı yaptı.

25 bin 800 çağrı

Ulaşım Yönetim Merkezi’nde belediye otobüslerinin anlık ve geçmiş görüntülerinin izlenmesi, hız, güzergâh ihlalleri ve yolcu yoğunluklarının tespit edilmesinin yanı sıra özel halk otobüsleri, taksi dolmuş, ticari taksi, minibüs ve servis araçlarıyla ilgili işlemler yapıldı.

Büyükşehir tarafından açıklanan rapora göre 1 yılda toplamda 25 bin 800 çağrıya cevap verildi. Bu telefon görüşmelerinde vatandaşın ilettiği talepler üzerinde durulurken, şikâyetlerin de kaydı alındı. Bu merkez bir milyon Sakaryalının kesintisiz ve sorunsuz hizmet alabilmesi için hatalara müdahale ederek mevcut sistemin iyileştirilmesini sağladı.

“Halkımızın her an hizmetindeyiz”

Ulaşım Dairesi Başkanlığı tarafından yapılan açıklamada, “Ulaşım Yönetim Merkezimiz Alo 153-1, vatandaşlarımızın herhangi bir şikâyetinde hemen teyakkuzda olarak ilgili birimlerle iletişim halinde olmuştur. Pandemi sürecinde de faaliyetlerimizi sürdürerek vatandaşlarımızın mağdur olmamaları için büyük bir özveri ile hareket ettik. Geçmiş yıllarımızda olduğu gibi 2022 yılında da 153-1 hattımıza gelen toplamda 25 bin 800 adet telefon ile talep, şikâyet ve önerilerin kayıtlarını oluşturduk. Diğer platformlardan gelen 8 bin 90 başvuru da değerlendirilerek cevaplanmıştır. Her an telefonun ucunda, halkımızın her an hizmetindeyiz” denildi.

A PHP Error was encountered

Severity: Notice

Message: Undefined index: HTTP_REFERER

Filename: site/haber.php

Line Number: 169

Backtrace:

File: /var/www/vhosts/sakaryahaberleri.com/public_html/application/views/site/haber.php
Line: 169
Function: _error_handler

File: /var/www/vhosts/sakaryahaberleri.com/public_html/application/controllers/Site.php
Line: 220
Function: view

File: /var/www/vhosts/sakaryahaberleri.com/public_html/index.php
Line: 295
Function: require_once

">

Yorum Ekle

Adınız / Rumuz

Yorumunuz
7 + 7 =