Sakarya Haberleri
Telegram'da ve Instagram'da
BİZİ TAKİP EDİN

Ulaşım Güvenliği Artacak

Çatalköprü Mahallesine 56 metrelik yeni köprü

GÜNCEL
Ulaşım Güvenliği Artacak

Çatalköprü Mahallesine 56 metrelik yeni köprü


Eski Ankara yolu üzerinde, Çatalköprü Mahallesi girişindeki köprü yapım çalışmalarında sona gelindiğini belirten Başkan Toçoğlu, “56 metre uzunluğunda ve 13 metre genişliğinde olacak köprümüzün yapım çalışmaları büyük bir hızla sürüyor. İnşallah kısa süre içerisinde yapım çalışmalarımız tamamlanacak ve eski Ankara yolu ulaşımı daha güvenli hale gelecek” dedi.

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, Mudurnu Deresi üzerinde devam eden köprü yapım çalışmalarını inceledi. Çatalköprü Mahallesi girişinde inşası süren yeni köprünün taşıyıcı ayaklarının yapımının tamamlandığını belirten Başkan Toçoğlu, “Yaklaşık 2 Milyon TL’lik yatırımla eski Ankara yolu üzerine yeni bir köprü inşa ediyoruz. Eski Çatal Köprüsü’nün yıkım çalışmalarının ardından süratle yeni köprünün yapım çalışmalarını başlattık. Mudurnu Deresi üzerine inşası süren yeni köprümüzün taşıyıcı ayakları tamamlandı” diye konuştu.

56 metrelik yeni köprü
Başkan Zeki Toçoğlu, “56 metre uzunluğunda ve 13 metre genişliğinde olacak köprümüzün yapım çalışmaları büyük bir hızla sürüyor. İnşallah kısa süre içerisinde yapım çalışmalarımız tamamlanacak ve eski Ankara yolu ulaşımı daha güvenli hale gelecek. Şu anda bölge ulaşımı belirlenen alternatif güzergâhlarla sağlanıyor. İnşallah çalışmalarımızın tamamlanması ile arter kısa süre içerisinde tekrar kara ve yaya yoluna açılacak” ifadelerini kullandı.

Yorum Ekle

Adınız / Rumuz

Yorumunuz
1 + 3 =