Sakarya Haberleri
Telegram'da ve Instagram'da
BİZİ TAKİP EDİN

Uçurtma şenliğinde buluştular

GÜNCEL
Uçurtma şenliğinde buluştular

Adapazarı Belediyesi tarafından geleneksel olarak düzenlenen Uçurtma Şenliği Karaman Mahallesi Bayraktepe'de yapıldı. 
  Uçurtma Şenliği’ne Adapazarı Belediye Başkan Yardımcısı Rıdvan Sezer, AK Parti Adapazarı İlçe Başkanı Mustafa Ak,  Karaman Mahalle Muhtarı Mustafa Çalık, Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Özkan Gümülcineli, AK Parti Sakarya Milletvekili adayı Recep Uncuoğlu, çok sayıda aile ve çocuklarının katılımıyla yapıldı. Şenlikte çocuklar kadar büyükler de uçurtma uçurtmanın heyecanını yaşadı.
  Şenlik süresince Adapazarı Belediyesi tarafından şenliğe katılan çocuklara 500 adet uçurtma, şapka, su ve dondurma dağıtıldı. Çocukların yüzlerini boyayan palyaçoların renk kattığı şenlikte çocuklar arasında düzenlenen çuval ve yumurta taşıma yarışmaları heyecanlı dakikalar yaşattı. Şenliğe katılan AK Parti milletvekili adayı Recep Uncuoğlu, çocuklarla birlikte uçurtma uçurtarak onların bu eğlenceli gününe ortak oldu.
  Adapazarı Belediye Başkan Yardımcısı Rıdvan Sezer, Adapazarı Belediyesi tarafından geleneksel hale getirilen Uçurtma Şenliği’nin hem çocuklar hem de aileler tarafından büyük ilgi gördüğünü belirterek, amaçlarının senede bir gün de olsa çocuklara aileleriyle birlikte güzel bir gün yaşatmak olduğunu söyledi. Şenlikte çocuklarıyla birlikte uçurtma heyecanı yaşayan aileler çocukluk günlerini hatırladıklarını ifade ederek şenliği düzenleyenlere teşekkür ettiler.

Yorum Ekle

Adınız / Rumuz

Yorumunuz