Sakarya Haberleri
Telegram'da ve Instagram'da
BİZİ TAKİP EDİN

Uçak seyahati yapanların ilk tercihi HAVASAK: Büyükşehir 2 yıllık raporu açıkladı

Büyükşehir Belediyesi, HAVASAK’ın 2’nci yıldönümünde verileri açıkladı.

GÜNCEL
Uçak seyahati yapanların ilk tercihi HAVASAK: Büyükşehir 2 yıllık raporu açıkladı

Yapılan açıklamaya göre Sakarya’da ve civar illerde uçak seyahati yapan vatandaşların büyük çoğunluğu havalimanına ulaşmak için HAVASAK’ı tercih etti. 9 farklı otobüs ve 2 adet minibüsle 24 ayda yaklaşık 200 bin kişi Sabiha Gökçen’e HAVASAK vasıtasıyla ulaşım sağladı.

Sakarya Büyükşehir Belediyesi, ulaşımda öncü olmaya ve yenilikler üretmeye devam ediyor. Şehrin ulaşım altyapısını güçlendiren, filosuna her geçen gün yeni araçlar ekleyen, güzergahını genişleten ve sefer sayılarını güncelleyen Büyükşehir, son dönemde birçok yeniliği de Sakaryalıların hayatına kattı. Bunlar arasında en fazla memnuniyet oluşturan hizmet ise HAVASAK oldu. Sakarya genelinde yaşayıp havayolu seyahati yapacak olan ve havalimanına ulaşmak için farklı alternatiflere yönelen binlerce vatandaş son 2 yılda HAVASAK’ta buluştu. Sakarya Büyükşehir Belediyesi Otobüs Terminali’nde kurulan ulaşım sistemi, sık sık uçak yolculuğu yapan kişiler için büyük bir fırsat oldu.

24 saatte 38 seferle büyük memnuniyet

Büyükşehir, önce birkaç otobüs ile başladığı Sabiha Gökçen Havaalanı-Adapazarı arası seferlerini yoğun talep üzerine artırdı. Otobüs sayısı 9’a yükseltilirken, kentin merkezi noktalarından terminale gelmek isteyen vatandaşlar için de 2 servis aracı hizmete alındı. Bu araçlar her gün şehri turlayarak HAVASAK bileti alan yolcuları terminale taşıyor. Otobüsler ise son düzenleme ile 19 gidiş ve 19 geliş olmak üzere 24 saatte toplamda 38 sefer yapıyor. Büyükşehir, HAVASAK’ın 2’nci yıldönümünde verilen hizmetle ilgili toplam raporu açıkladı. Açıklamaya göre Büyükşehir her ay 15.000 havayolu yolcusuna hizmet verdi. 2 yıl boyunca ise toplamda 200 bin yolcu Sakarya’dan Sabiha Gökçen’e taşındı.

“En kaliteli hizmeti sunmaya devam edeceğiz”

Büyükşehir Belediyesi’nden yapılan açıklamada, “Sakarya’da yaşayan vatandaşların hayatını kolaylaştırmak için tüm imkanlarımızla çalışmaya, üretmeye ve uygulamaya devam ediyoruz. Uzun yıllardır havalimanı ulaşımı konusunda yaşanan sorunları çözmek için başladığımız HAVASAK yolculuğumuzda binlerce kişiye ulaştık. 2 yıl boyunca 200 bin vatandaşımızın buluşma noktası olduk ve günün her saatinde insanımıza kolay ulaşım imkanı sunduk. 24 aylık sürecin sonunda elde ettiğimiz veriler bizlere vatandaşın HAVASAK’tan üst düzey memnuniyet duyduğunu gösteriyor. Gösterilen talebin artışı doğrultusunda potansiyelimizi artırmaya, vatandaşımıza en kaliteli hizmeti sunmaya devam edeceğiz. Bizleri tercih eden ve memnuniyetini ifade eden her bir vatandaşımıza teşekkürlerimizi sunuyoruz” denildi.

HAVASAK’ı nasıl kullanırım?

Havalimanı yolculuğu için HAVASAK’ı kullanmak isteyen vatandaşlar, www.havasak.com.tr adresinden veya Sabiha Gökçen, terminal, Demokrasi Meydanı ve Şal Sokak satış noktasından biletlere ulaşabiliyor. Bilet alımı sırasında servis hizmetini şehrin hangi noktasından alacağını bildiren yolcular, seferden bir süre önce belirttikleri adreslerden alınıyor ve terminale taşınıyor. Otobüsler buradan sık periyotlarla İstanbul Pendik’teki havaalanına hareket ediyor. Servis hizmeti şu an için merkez, Erenler ve Serdivan bölgelerinde veriliyor. Ayrıca 28 - çarşı, 29 - Serdivan, 3 ve 7 - Erenler belediye otobüs hatları HAVASAK yolcularını bilet gösterildiğinde ücretsiz olarak terminale taşıyarak servis hizmetine destek oluyor. HAVASAK’ın şartları, önümüzdeki süreçte Büyükşehir tarafından talep doğrultusunda genişletilmeye devam edecek.

Yorum Ekle

Adınız / Rumuz

Yorumunuz
6 + 1 =