Sakarya Haberleri
Telegram'da ve Instagram'da
BİZİ TAKİP EDİN

Uçak Kafe’den sonra bu kez Uçak Park: “Montajda

Aziz Duran Parkı’na son dönemin en çok tercih edilen sosyal mekânı Uçak Kıraathanesi’nden sonra bu kez Uçak Park yapılıyor.

GÜNCEL
Uçak Kafe’den sonra bu kez Uçak Park: “Montajda

Park içinde uçaklardan oluşan oyun gruplarının montajında yüzde 80’e gelindi. Çalışmayı yerinde inceleyen Ekrem Yüce, “Çocuk oyun grupları eskimiş ve atıl bir vaziyette duruyordu. Vatandaşımızın da fikirlerini alarak burada harika bir park projelendirdik ve çalışmalarımızda yüzde 80’e ulaştık. Çocuklarımız bu parkta hem eğlenecek hem de öğrenecek” dedi.

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce, Aziz Duran Parkı’nda vatandaşların yoğun olarak ziyaret ettiği Uçak Kıraathanesi’nden sonra yapımına başlanan Uçak Park’ın çalışmalarını yerinde inceledi. Miadını doldurarak eskimiş olan çocuk oyun gruplarında yenilediklerini söyleyen Başkan Yüce, projenin detaylarından bahsetti. Yüce, Park Bahçeler Dairesi Başkanlığı teknik ekiplerinin, bu alanı Uçak kafeden esinlenilerek uluslararası standartlara uygun şekilde hazırladıklarına vurgu yaparak, tamamlandığında çocukların keyifle vakit geçirebilecekleri bir alan olacağını ifade etti.

“Güzel bir çalışma ortaya çıktı”

Aziz Duran Parkı’nda vatandaşlarla da hasbihal eden Başkan Ekrem Yüce, “Şehrimizin yeşil alanlarının geliştirilmesi ve düzenlenmesi adına ekiplerimize talimatlarımızı verdik. Yoğun bir çalışma sürdürdüğümüz Aziz Duran Parkı’nın çocuk oyun grupları eskimiş ve atıl bir vaziyette duruyordu. Park Bahçeler Dairesi Başkanlığı teknik ekiplerimizle irtibata geçerek yenilenmesi adına çalışmalarımızı başlattık. Uçakların yer aldığı bu park projesini uygulamaya almaya karar verdik ve güzel de bir çalışma ortaya çıktı” dedi.

Yüce ayrıca, “Park içinde vatandaşlarımızın çocukları ile birlikte rahat bir şekilde oyun oynamaları, çocuklarımızın eğlenirken öğrenecekleri uluslararası standartlara uygun güzel bir park inşa ediyoruz. Bizler Sakarya’ya hizmet konusunda her zaman elimizi taşın altına koyacağız. Aziz Duran Parkı’nda vatandaşlarımızla da görüşerek onların da fikirlerini aldık. Bizlerin destekçisi olan vatandaşlarımızın daha iyi şartlarda olmaları adına gündüz gece demeden çalışacağız” ifadelerini kullandı.

“Yüzde 80’i tamamlandı”

Alan hakkında genel bilgiler sunan Başkan Yüce, “Uçak ve farklı temalardan oluşan oyun gruplarımızın zeminini çocuklarımıza uygun EPDM kauçuk malzemesinden yapıyoruz. Ekiplerimiz çocuk sağlığına uygun kanserojen olmayan boyaları kullanmaya özen gösteriyor. Darbe azaltıcı oyun alan zeminleri sayesinde olası kazaların da önüne geçmiş oluyoruz. Ekiplerimiz alanın yüzde 80’lik kısmını tamamladı” diye konuştu.

Park içinde neler olacak?

Park içinde uçak şeklinde kaydıraklar, tırmanma parkurları, salıncak, tahterevalli, uçak motifleri, kapalı uçak oyun bölümü ve farklı bir görünüme sahip motifleri yer alıyor. Aziz Duran Parkı’na gelen vatandaşlar Uçak Kıraathanesi’nin yanı sıra burada çocuklarına güvenli şekilde eğlenceli vakitler sunabilecek. Park alanında kullanılan malzemelerin tamamı, sağlığa zararlı maddelerden arındırılmış alanlar olacak.

Yorum Ekle

Adınız / Rumuz

Yorumunuz
3 + 6 =