Sakarya Haberleri
Telegram'da ve Instagram'da
BİZİ TAKİP EDİN

TYB Sakarya'dan Konserli Sezon Finali

2022 yılı içerisinde düzenlediği 40 etkinlikle takdir toplayan Türkiye Yazarlar Birliği Sakarya Şubesi, sezon finalini Sanatçı İsmail Özmert Konseri ile gerçekleştirdi.

GÜNCEL
TYB Sakarya'dan Konserli Sezon Finali

2022 yılının ilk altı ayında, düzenlediği konferans, söyleşi, imza günleri, okullarda öğrenci-yazar buluşmaları, Adalı Hikâyeciler etkinlikleri, instagram söyleşileri, ahde vefa geceleri ile şehirde sanat - edebiyat alanında dikkat çeken Türkiye Yazarlar Birliği Sakarya Şubesi, sezon finalini Adapazarı Sait Tanış Kültür Merkezi bahçesinde gerçekleşen İsmail Özmert Konseri ile yaptı.

Şube üyeleri ve sanatseverlerin izlediği konserde Sanatçı Ismail Özmert, birinci bölümde Türk Sanat Müziği eserlerini, ikinci bölümde ise Osmanlı coğrafyasının dört bir yanından türküleri seslendirdi. Huzur ve sadeliğin ön planda olduğu geceye, TYB Sakarya Şubesi üyesi şairlerden İbrahim Açılan'in okuduğu 'Türkülerimiz' ve Ömer Emecan"in okuduğu 'Gönlümün Başkenti Sakarya'ma' şiirleri renk kattı. Geceye izleyici olarak katılan Sanatçı Kemal Dumanlıova'nin, davetleri kırmayarak seslendirdiği üç eser de alkış aldı.

Konserin kapanışında yaptığı 'Türküler Bizi Söyler" temalı güzel konuşması ile TYB Sakarya Şubesi 2.Başkanı Dr. Mehmet Özdemir, izleyicileri fikren de mutlu etmiş oldu.

Sözkonusu güzel konser ile TYB Sakarya Şubesi, kültürel faaliyetlerine yaz boyunca ara verirken 2022 yılının ikinci dönem hazırlıklarına da başlamış oldu.

Yorum Ekle

Adınız / Rumuz

Yorumunuz