Sakarya Haberleri
Telegram'da ve Instagram'da
BİZİ TAKİP EDİN

Türk Kızılay Serdivan Kadınları'nın muhteşem bağış kampanyasi rekor kırdı!

Kızılay Serdivan Şubesi Kadın Teşkilatı tarafından ihtiyaç sahibi çocuklar için bağış kampanyası düzenledi. Düzenlenen kampanyada toplam 402 bin TL toplandı. Programa AK Parti milletvekili Çiğdem Erdoğan Atabek, Ertuğrul Kocacık, Kızılay Sakarya İl Başkanı Cevdet Koç, protokol üyeleri ve STK temsilcileri katıldı.

GÜNCEL
Türk Kızılay Serdivan Kadınları'nın muhteşem bağış kampanyasi rekor kırdı!

Okula dönüş etkinliği için yapılan kampanya da ihtiyaç sahibi olan ailelerin çocuklarına kırtasiye ve okul giysileri için hazırlık yapıldı.
Sakarya’da 15 gün içinde rekor bir rakama ulaşıldı.Büyük ilgi gören bağış kampanyasında toplam 402 bin lira toplandı.Kampanyaya destek veren hayırseverlerle Serdivan ilçesindeki bir restoranda bir araya gelinerek etkinliğin, Serdivan Şubesi Kadın Gönüllüleri'nin mücadelesi ve başarısı büyük bir heyecanla paylaşıldı.

AK Parti Sakarya Milletvekili Çiğdem Erdoğan Atabek; 'Önemli olan burada muazzam bir yardıma imza atmak. Ben bağışçı iş adamlarımıza iş kadınlarımıza tüm sivil toplum kuruluşlarımıza yürekten teşekkür ediyorum. Burada toplanan bağışlar Serdivan'da ihtiyaç sahipleri çocuklarımızın yüzlerini güldürecek ihtiyaçlarını giderecek.Bu kampanyada büyük özveri göstererek çalışan Serdivan Kadın teşkilatı başkanı Şule Batur ve ekibini yürekten kutluyorum.Her zaman yanlarında olduğumu bilmeleri istiyorum.' dedi.


Türk Kızılay Serdivan Şube Başkanı Ercan Garlı ve Türk Kızılay Serdivan Kadın baskanı Şule Batur ise konuşmalarında 2023-2024 eğitim öğretim yılı için ilçedeki ihtiyaç sahibi çocuklara kitap, kırtasiye ve kıyafet konusunda yardımda bulunmak amacıyla kampanya başlattıklarını, şube olarak kaymakamlık, belediye, muhtarlar ve okul yönetimlerinin desteğiyle bütün mahalledeki okullarda çalışma yürüttüklerini belirtti. Serdivan Kızılay Şube'nin yönetim ekibiyle, gönüllüleriyle ve destek olan hayırseverleriyle daima hayatlara dokunmaya devam edeceklerini ve böyle başarılı güzel  projede yer almanın mutluluğunu yaşadıklarını ifade eden Garlı ve Batur bağışta bulunan tüm hayırseverlere, desteğini esirgemeyen sivil toplum kuruluşları ve diğer Kızılay şubelerine teşekkür edip şükranlarını sunduklarını belirttiler.

Vermiş olduğu desteklerden dolayı AK Parti Sakarya Milletvekili Çiğdem Erdoğan Atabek’e Türk Kızılay Serdivan Kadın Başkanı Şule Batur tarafından Serdivan Kızılay şubesi adına rozet takdim etti.

Yorum Ekle

Adınız / Rumuz

Yorumunuz
5 + 5 =

Yorumlar

Ayşe18 Eylül 2023, Pazartesi - 12.41

Bu ekibi taktir ettim,kısa sürede ulasılan rakam cok iyi.cocuklarımıza ulasmanın mutlulugunu paylasmaktan gurur duyuyorum damlaya damlaya göl oluyor gercekten

Kızılay gönüllüsü18 Eylül 2023, Pazartesi - 11.06

Şule hanım ve ekibinin canla başla gece gündüz demeden mücadele vererek çok kısa sürede topladığı bu bağışlar için Şule başkan ve ekibini tebrik ederim. Sayenide bir çok çocuk mutlu olacak