Sakarya Haberleri
Telegram'da ve Instagram'da
BİZİ TAKİP EDİN

Tuna'nın Kırklanmış Portreler Kitabına Panelli İmza Günü

Fahri Tuna'nın son beş yılda çeşitli dergilerde yazdığı 40 şair yazar ve sanatçı portresinden oluşan ve Aralık ayı başında Hece Yayınlarından çıkan Kırklanmış Portreler kitabına, Türkiye Yazarlar Birliği Sakarya Şubesince panel ve imza günü düzenlendi.

GÜNCEL
Tuna'nın Kırklanmış Portreler Kitabına Panelli İmza Günü

14 Şubat 2023 Cumartesi günü saat 19.00'da Adapazarı Sait Tanış Kültür Merkezinde düzenlenen programda Yazar/Türk dili ve edebiyatı öğretmeni Arzu Özdemir, Yazar/ Türkçe öğretmeni Mehmet Tuna, Yazar / Avukat M. Furkan Özren, söz konusu kitabı farklı açılardan değerlendirirken paneli FSAL Türk dili ve edebiyatı öğretmeni İsmail Tekdal yönetecek.

Programın son bölümünde ise Yazar Fahri Tuna, beşinci portre kitabıyla ilgili olarak sorulan soruları cevaplandıracak ve okurlarına kitabını imzalayacak. Bilindiği gibi Tuna, ülkemizde yaşayan on portre yazarından birisi.

Diğer yandan Tuna’nın söz konusu kitabında Urfa'dan Prizren'e, Maraş'tan Gagauz Yeri'ne, Edirne'den Erzurum'a, Konya'dan Bükreş'e, Ankara'dan Üsküp'e, Tokat'tan Adapazarı'na... kırklı yaşlarında olan kırk şair ve yazarın portresinin yer aldığı ve kitabın kırk beş günde ikinci baskıyı yaptığı öğrenildi.

Yorum Ekle

Adınız / Rumuz

Yorumunuz
6 + 6 =