Sakarya Haberleri
Telegram'da ve Instagram'da
BİZİ TAKİP EDİN

TÜBİTAK 1002 Bilgilendirme Toplantısı Gerçekleştirildi

Sakarya Üniversitesi Araştırma Dekanlığı (ARDEK) tarafından “TÜBİTAK 1002 Projeleri Bilgilendirme” toplantısı düzenlendi.

GÜNCEL
TÜBİTAK 1002 Bilgilendirme Toplantısı Gerçekleştirildi

Sakarya Üniversitesi ARDEK ve Bilimsel Araştırma Projeleri (BAP) Koordinatörlüğü işbirliği ile TÜBİTAK 1002 – A Hızlı Destek Modülü ve 1002 – B Acil Destek Modülü’ne ilişkin bilgilendirme toplantısı düzenlendi. SAÜ Hukuk Fakültesi Sabahattin Zaim Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen toplantıya Rektör Prof. Dr. Hamza Al,  Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Emrah Doğan, akademisyenler ve araştırmacılar katıldı.

Toplantının açılışında bir konuşma yapan Rektör Prof. Dr. Hamza Al, hayata geçirilecek bilimsel projeler aracılığıyla Sakarya Üniversitesi’nin ulusal ve uluslararası düzeyde daha güçlü hale geleceğini söyledi. Sakarya Üniversitesi’nin araştırma üniversitesi olma vizyonu doğrultusunda çalışmalarına hız kesmeden devam ettiğini belirten Rektör Prof. Dr. Al, “Araştırma ve geliştirme kültürünü genişletmek için proje ekosistemine öğrencilerimizi de dahil ediyoruz. Bu alanda yürütülen çalışmaları birey bazlı olarak değil,  üniversitemizin bütünüyle dahil olacağı şekilde yürüteceğiz” diye konuştu.

Programa ilişkin genel detayların aktarılmasının ardından ARDEK Dekan Yardımcısı Doç. Dr. Mehmet Emiroğlu, başvuru formunda dikkat edilmesi gereken hususları ve önemli teknik adımları katılımcılarla paylaştı. Toplantıda, bütçe yönetiminin önemine dikkat çekilirken, araştırmacıların gerçekleştirecekleri saha ve organizasyon süreçlerinde harcama kalemlerine ilişkin gerekçelerin açıkça vurgulanması gerektiği de ifade edildi. Toplantının son bölümünde BAP Koordinatörlüğü, veri yönetim planına ilişkin araştırmacıların takip etmesi gereken adımları paylaştı.

Toplantının kapanışında bir konuşma yapan SAÜ Rektör Yardımcısı ve ARDEK Dekanı Prof. Dr. Emrah Doğan, Araştırma Dekanlığı olarak okulumuz akademisyenlerinin projelerinin fikir aşamasından uygulama aşamasına kadar tüm desteği sağlamaya hazır olduklarını belirtti.

Yorum Ekle

Adınız / Rumuz

Yorumunuz
8 + 3 =