Sakarya Haberleri
Telegram'da ve Instagram'da
BİZİ TAKİP EDİN

Toyota’dan sosyal sorumluluk projesi

Bugüne kadar 8 bin 500’den fazla öğrenciye ulaşıldı

GÜNCEL
Toyota’dan sosyal sorumluluk projesi

Bugüne kadar 8 bin 500’den fazla öğrenciye ulaşıldı

Toyota Otomotiv Sanayi Türkiye 2009 yılından bu yana gerçekleştirdiği sosyal sorumluluk faaliyetleri kapsamında, Çevre Turu ve Trafik Güvenliği Okulu projeleri bugüne kadar 8 bin 500’den fazla öğrenciye ulaştı.

TAMAMLANDI
Toyota Otomotiv Sanayi Türkiye’nin Sakarya İl Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğiyle, sosyal sorumluluk faaliyetleri kapsamında hayata geçirdiği, ilk ve ortaokul öğrencilerini kapsayan çevre turu ve trafik güvenliği okulu projeleri, 2014-2015 eğitim yılını başarıyla tamamladı. Öğrencilerin bilinçlendirilmesi konusunda yüksek verim alınan projeler kapsamında bugüne kadar toplamda 9 bine yakın öğrenciye ulaşıldı.

5 YILDA 5 BİN ÖĞRENCİ
Geride bıraktığımız eğitim yılında Çevre Turu projesine Adapazarı Merkez ilçesinden 15 okul ve 675 öğrenci katıldı. Ortaokul 1’inci sınıf öğrencilerine yönelik olan projede katılımcılar, çevre ile ilgili öğretici sunum ve filmler izledi. Fabrika gezisi sırasında çevreye duyarlı bir üretim faaliyetini yerinde inceleyen öğrenciler, atık su arıtma tesisi ile güneş enerji sistemlerini inceleme fırsatı buldu. Atık ayrıştırma oyunu ile de öğrencilerin geri dönüşümün önemini kavrayıp çevre duyarlılıklarını geliştirmeleri sağlanan projeye bugüne kadar 5 bin öğrencinin katılımı sağlandı.

DEVAM EDECEK
Bilinçlendirici projeleriyle öğrencilerin sosyal gelişimine katkı sağlamayı hedefleyen Toyota Otomotiv Sanayi Türkiye, önümüzdeki öğretim yıllarında da çevreye ve trafik güvenliğine duyarlı bireyler yetişmesi için çalışmalarına devam edecek.
 

Yorum Ekle

Adınız / Rumuz

Yorumunuz
9 + 4 =