Sakarya Haberleri
Telegram'da ve Instagram'da
BİZİ TAKİP EDİN

Toçoğlu Şehir eşrafıyla bir araya geldi

"Sakarya Kültürün Başkenti Olacak"

GÜNCEL
Toçoğlu Şehir eşrafıyla bir araya geldi

"Sakarya Kültürün Başkenti Olacak"

Şehir eşrafından bazı isimlerle bir araya gelen Başkan Toçoğlu, “Tüm ilçelerimizde alt yapı sorunlarına modern çözüm üretiyoruz. Hamdolsun şehrimizde güzel gelişmeler yaşanıyor. Yeni dönemde şehrimiz için turizm, kültür, tarım ve spor alanında yatırımlarımız artarak devem edecek” ifadelerini kullanırken; Mustafa İsen, “Sakarya’da çok güçlü bir potansiyel var. Bunun harekete geçmesiyle Sakarya kültür başkenti olacak” dedi.

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu ve AK Parti Milletvekili Adayı Mustafa İsen, şehir eşrafından bazı isimlerle bir araya geldi. Orman Park’ta gerçekleşen toplantıda yatırımlarla ilgili açıklamalarda bulunan Toçoğlu, yeni dönemde çok daha farklı bir belediyecilik anlayışıyla hareket edeceklerinin ipuçlarını verdi. Toçoğlu, “Tüm ilçelerimizde alt yapı sorunlarına modern çözüm üretiyoruz. Yeni dönemde şehrimiz için turizm, kültür, tarım ve spor alanında yatırımlarımıza devem edeceğiz. İnşallah yeni dönemde Yeni Türkiye’nin, Yeni Sakaryası’nı inşa edeceğiz. Ülkemize ve Sakaryamıza tarım, turizm, kültür ve spor yatırımlarımız devam edecek. Çok daha farklı ve yeni bir belediyecilik anlayışıyla hareket edeceğiz. Her şey değişiyor. Şartlar, koşullar, hayat değişiyor. Bu değişime bağlı olarak bizde kendimizi ve kurumumuzu yeniliyoruz” diye konuştu.

Kültür Sanat Yatırımları Artacak
Programın devamında söz alan AK Parti Milletvekilli Adayı Mustafa İsen ise, “Büyükşehir Belediyemiz tüm ilçelerimizde altyapı çalışmalarını büyük ölçüde tamamlandı.  Yeni dönemde ise Sakarya’nın üst yapısında çok önemli çalışmalar yapılacağını biliyoruz. Şehrimizde kültür sanat alanında yatırımlarımızı daha da arttıracağız. Sakarya’yı kültür şehri yapacağız. Sakarya’da bu açıdan mükemmel bir potansiyel var. Şehrimizin farklı alanlarında bu enerjiyi hissedebiliyorsunuz. Bize düşen görev bu potansiyeli doğru kullanmak ve harekete geçirmektir” ifadelerini kullandı.

Yollar Neredeyse İmkânlar Oradadır
Mustafa İsen, “Liman, demiryolu ve İstanbul duble yolu yatırımları ile kuzey ilçelerimizde kalkınma sağlayacağız. Sakaryamızın tüm bölgelerinden E-5, hızlı tren ve üçüncü köprü yolu olmak üzere bu yatırımların hiçbiri şehrimize dokunmadan geçmiyor. Yollar neredeyse imkânlar oradadır. Artık gelişen ve değişen bir Sakarya var. İnşallah yeni dönemde de bu sinerjimizi sürdüreceğiz. Yalova’dan başlayarak Düzce’ye kadar olan alanı çok özel bir alandır. Sakarya’yı süs bitkiciliği bölgesi yapacağız. Süs Bitkiciliği ile ilgili de çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Büyükşehir Belediyemizin planladığı Uluslararası Botanik Merkezi projesi, süs bitkiciliği yetiştiricileri ve pazarlamacılar açısından önemli olan bu projeyi de hayata geçireceğiz” dedi.

 

Yorum Ekle

Adınız / Rumuz

Yorumunuz
7 + 1 =