Sakarya Haberleri
Telegram'da ve Instagram'da
BİZİ TAKİP EDİN

Toçoğlu’ndan Yoğun Program

Salzburg’ta STK temsilcileri ile bir araya geldi

SİYASET
Toçoğlu’ndan Yoğun Program

Salzburg’ta STK temsilcileri ile bir araya geldi

AK Parti Genel Merkez çalışmaları kapsamında Avusturya’da bulunan Başkan Toçoğlu, “Önümüzdeki seçimler yalnızca 78 milyon Türkiye topraklarındaki vatandaşlarımızın değil, Dünya’nın dört bir yanındaki soydaşlarımız için de önemli. Gurbetçi kardeşlerimiz mazlumun sesinin yalnızca Türkiye olabileceğinin farkındalar. Bu yüzden Dünya’nın gözü Türkiye’nin üzerinde” dedi.

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, AK Parti Genel Merkezi tarafından seçim çalışmalarına katılmak üzere görevlendirildiği Avusturya’da bir dizi program gerçekleştirdi. Başkent Viyana’da Sakaryalı hemşerileri ile buluşan Başkan Toçoğlu, daha sonra esnaf ziyaretlerinde bulundu. Programının devamında Türk Konsolosluğu çalışanları ile bir araya gelen Başkan Zeki Toçoğlu, Reşadiyeliler Vakfı’nda gurbetçilerin misafiri oldu.

Toçoğlu’ndan Yoğun Program
Avusturya programının devamında Linz şehrinde bir dizi temaslarda bulunan Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, daha sonra Salzburg’ta Sakaryalı vatandaşlar, kanaat önderleri, esnaf ve STK temsilcileri ile 1 Kasım sürecini değerlendirdi. Görüşmeler sonrası izlenimlerini paylaşan Başkan Toçoğlu, tüm Avrupa’da gözlerin Türkiye’nin üzerinde olduğunu vurguladı.

Mazlumun Sesi Türkiye
Toçoğlu, “Avusturya’da 3 günlük yoğun bir program gerçekleştirdik. Sakaryalı hemşerilerimizin yanı sıra, soydaşlarımızla da bir araya geldik. Hamdolsun Avrupa’nın göbeğinde gördüğümüz tablo Türkiye’nin gücüne yönelik inançlarımızı daha da güçlendirdi. 1 Kasım seçimlerine yönelik hedeflerimizi daha da sağlamlaştırdı. Şunu bir kez daha söylemek istiyorum: önümüzdeki seçimler yalnızca 78 milyon Türkiye topraklarındaki vatandaşlarımızın değil, Dünya’nın dört bir yanındaki soydaşlarımız için de önemli. Gurbetçi kardeşlerimiz yalnızca Türkiye’nin mazlumların umudu olduğu ve olmaya devam edeceği yönündeki kanaatlerini sıklıkla ifade ediyorlar. Bu vesileyle bir kez daha Türkiye’deki kardeşlerimize selamlarını iletmek istiyorum” dedi. Büyükşehir Belediyesi’nden yapılan açıklamada ise, Başkan Toçoğlu’nun Genel Merkez çalışmalarını 11 Ekim Pazar günü (bugün) tamamlayacağı ve gece saatlerinde Türkiye’ye döneceği ifade edildi.

Yorum Ekle

Adınız / Rumuz

Yorumunuz