Sakarya Haberleri
Telegram'da ve Instagram'da
BİZİ TAKİP EDİN

Toçoğlu’ndan Afrika’ya Destek Çağrısı

SAÜ'den Afrika'ya 1 kuyuda sen aç projesi

GÜNCEL
Toçoğlu’ndan Afrika’ya Destek Çağrısı

SAÜ'den Afrika'ya 1 kuyuda sen aç projesi

SAÜ Öğrencileri Dayanışma Platformu tarafından başlatılan ‘Kampüs’ten Afrika’ya 1 Kuyu 1 Göz Açma’ tanıtım standını ziyaret eden Başkan Toçoğlu, “Gönül dilini konuşan ve projede emeği geçen tüm yardım gönüllüsü öğrencilerimizi tebrik ediyor, herkesi bu anlamlı çalışmaya destek olmaya davet ediyoruz” dedi.

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, SASKİ Genel Müdürü Rüstem Keleş ve Genel Sekreter Yardımcısı Ayhan Kardan ile Sakarya Üniversitesi Öğrencileri Dayanışma Platformu tarafından başlatılan ‘Kampüs’ten Afrika’ya 1 Kuyu 1 Göz Açma’ yardım kampanyası tanıtım standını ziyaret etti. SAÜ Eğitim-Bir-Sen Üniversite Şubesi Başkanı Yrd. Doç. Dr. Yaşar Kahraman’dan yardım kampanyası ile bilgiler alan Başkan Toçoğlu, yardım gönüllüsü üniversite öğrencilerini tebrik etti.

Öğrencilerimizi Kutluyorum
Başkan Zeki Toçoğlu, “Üniversitemiz öğrenci toplulukları işbirliği ile mazlum, mağdur, ihtiyaç sahibi Afrikalı kardeşlerimiz için güzel bir kampanya başlatılmış. Yardıma muhtaç tüm coğrafyalar için gerekli adımlar STK’larımız, Büyükşehir ve ilçe belediyelerimiz ile diğer gönül elçilerimiz eliyle atılıyor. Gönül dilini konuşan ve projede emeği geçen tüm yardım gönüllüsü öğrencilerimizi tebrik ediyorum. İnşallah burada Afrikalı ihtiyaç sahibi olan kardeşlerimiz için güzel bir çalışma gerçekleşecek. Bu bağlamda herkesi bu anlamlı çalışmaya destek olmaya davet ediyoruz ” ifadelerini kullandı.

1 Kuyu 1 Göz Açma
SAÜ’de faaliyet gösteren 12 öğrenci topluluğu tarafından başlatılan yardım kampanyasına bağışta bulunmak isteyenler tüm cep telefonu operatörlerinden ‘SAU AFRIKA’ yazıp 3072’ye mesaj atarak 5 TL’lik destekte bulunabilirler. Ayrıca Türkiye Finans Bankası’nın 1730058 hesap numarası kullanılarak da kampanyaya katılım sağlanabilir. Başlatılan yardım kampanyası ile Afrika’da bir adet su kuyusu açılması ve yüz Afrikalı vatandaşın katarakt ameliyatının gerçekleştirilmesi amaçlanıyor. ‘1 Kuyu 1 Göz Açma’ yardım kampanyası ile ilgili ayrıntılı bilgi 0551 120 40 90 numarasından alınabilir.

Yorum Ekle

Adınız / Rumuz

Yorumunuz