Sakarya Haberleri
Telegram'da ve Instagram'da
BİZİ TAKİP EDİN

Toçoğlu '1 Kasım’da Ülkemize Sahip Çıkacağız'

Başkan Toçoğlu YKDH üyeleriyle bir araya geldi

SİYASET
Toçoğlu '1 Kasım’da Ülkemize Sahip Çıkacağız'

Başkan Toçoğlu YKDH üyeleriyle bir araya geldi

Yerel Kültür Dernekleri Federasyonu üyeleri ile bir araya gelinen Kardeşlik Buluşması’nda birlik beraberlik ve istikrar vurgusunda bulunuldu. Başkan Toçoğlu, “Ülkemizin, gençlerimizin, kadınlarımızın, milletimizin ve çocuklarımızın geleceği için 1 Kasım seçimlerinde tek ses olmaya ihtiyacımız var. 1 Kasım’da ülkemize sahip çıkacağız ” ifadelerini kullanırken; Genel Başkan Yardımcısı Üstün, “Ülkemizde huzuru ve kardeşlik ortamını bozmaya yeltenen şer odaklarına karşı mücadelemizi sonuna kadar sürdüreceğiz. Daima kardeşlikten yana olacağız” dedi.

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, Yerel Kültür Dernekleri Federasyonu üyeleri ile bir araya geldi. Reisoğlu Tesisleri’nde gerçekleştirilen programa Başkan Toçoğlu’nun yanı sıra, AK Parti İnsan Haklarından Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı ve 26. Dönem Milletvekili Adayı Ayhan Sefer Üstün, AK Parti Milletvekili Prof. Dr. Mustafa İsen, AK Parti İl Başkanı Fevzi Kılıç, AK Parti eski Milletvekili Recep Yıldırım, Erenler Belediye Başkanı Cavit Öztürk, Taraklı Belediye Başkanı Tacettin Özkaraman, Akyazı Belediye Başkanı Hasan Akcan, Yerel Kültür Dernekleri Federasyonu Başkanı Özgür Aygün, hemşeri dernekleri başkan ve üyeleri ile çok sayıda vatandaş katıldı.

Farklılıklar Zenginliktir
Programın açılış konuşmasını yapan Aygün, “Sakarya’yı bir kardeşlik coğrafyasına dönüştürme gayreti içerisindeyiz. Yerel Kültür Dernekleri olarak Sakarya’nın kültürel mayası olmaya çalışıyoruz. Şehrimizin tüm farklılıklarını zenginlik olarak gören, kardeşliğimizi pekiştiren ve Yerel Kültür Dernekleri’ne değer veren Büyükşehir Belediyesi’ne teşekkür ediyoruz” diye konuştu. İl Başkanı Kılıç ise, “Sakarya gurbetten gelen insanlara karşı çok vefalı davranmıştır. Sakarya her kültürden insanın dostça ve kardeşçe bir arada yaşamasının en güzel örneğidir. Sakarya’da yaşamak hemşerilerimize huzur vermektedir. 13 yıllık dönemde gece gündüz çalışarak milletimize hizmet ettik. 1 Kasım seçimlerinde desteklerini bekliyoruz” ifadelerini kullandı.

Gece Gündüz Çalışıyoruz
Başkan Toçoğlu, “Göreve geldiğimiz günden beri hemşerilerimizle birlik ve beraberlik içerisinde çalışıyoruz. Milletimizin bize olan güvenine layık olabilmek için Büyükşehir Belediyesi olarak gece gündüz çalıştık. Bugüne kadar milletimizin yüzünü öne eğecek hiçbir işin içinde bulunmadık. Yerel yönetimler olarak hizmetlerimiz sürüyor. Ancak yapmış olduğumuz hizmetlerin nitelikli bir şekilde devam etmesi için Ankara’da güçlü bir iktidara ihtiyaç var. Ankara’da güçlü bir hükümet olmazsa yerel yönetimler de güçlü hizmetlere imza atamaz” şeklinde konuştu.

Ülkemizin Geleceği İçin
Toçoğlu, “7 Haziran seçimlerinde sonra ülkemiz zor bir süreçten geçiyor. Herkes bir siyasi partiye gönül vermiş olabilir. Bu çok doğal bir durumdur. Ancak 1 Kasım seçimleri bir parti seçimi olmaktan çok ülke geleceğini belirleyecek bir seçim olacak. Ülkemizin, gençlerimizin, kadınlarımızın, milletimizin ve çocuklarımızın geleceği için 1 Kasım seçimlerinde birlik olmaya çok ihtiyaç var. Hemşerilerimiz bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da bize güvensin istiyoruz. Hemşerilerimizin bize biraz daha kuvvetli sahip çıkmasını bekliyoruz. Allah milletimize ve devletimize zeval ermesin” ifadelerini kullandı.

Türkiye’nin Gelişimine Katkı
Mustafa İsen, “Yerel Kültür Dernekleri Türkiye’nin en büyük zenginlikleridir. Sakarya’da farklı kültürden hemşerilerimiz kardeşlik içerisinde bir aradalar; Türkiye’ye ve Dünya’ya örnek oluyorlar. Sakarya, kimsenin ötekileştirilmediği bir şehirdir. 1 Kasım seçimlerinde güçlü bir iktidar elde edebilecek çoğunluk kazanmak çok önemli. 1 Kasım seçimlerinde sandığa giderek tavrımızı ortaya koymamız gerekiyor. Tek başına iktidar olarak yolumuza devam edersek, Türkiye’nin gelişimine devam etmesine katkı sağlamış olacağız” diye konuştu.

Mücadelemiz Devam Edecek
Ayhan Sefer Üstün, “Sakarya’da bulunan göçmen hemşerilerimizle hoşgörü içerisinde yaşıyoruz. Sakarya’da hiçbir zaman kimlikten dolayı bir sorun yaşanmamıştır. Bu gök kubbenin altında huzur içerisinde yaşıyoruz. Sakarya Türkiye’nin huzur adasıdır. Sakarya’daki bu huzur ve kardeşlik ortamını sonuna kadar korumamız lazım. Ülkemizde huzuru ve kardeşlik ortamını bozmaya yeltenen şer odaklarına karşı mücadelemizi sürdürmemiz gerekiyor. İnşallah 1 Kasım seçimlerinde göçmen kardeşlerimizin destekleri ile tek başına iktidar olarak ülkemizdeki huzur ve kardeşlik ortamının devamlılığını sağlayacağız” diye konuştu.

 

Yorum Ekle

Adınız / Rumuz

Yorumunuz