Sakarya Haberleri
Telegram'da ve Instagram'da
BİZİ TAKİP EDİN

Temizce’ye muhteşem karşılama

Püsküllü şampiyonu tebrik etti

SPOR
Temizce’ye muhteşem karşılama

Püsküllü şampiyonu tebrik etti

54. Tarihi Kırkpınar yağlı güreşlerinde deste büyük boy da birinci olarak Hendek’in gururu olan Metin Alpaslan Temizce, Hendek’te coşkuyla karşılandı.
Hendek Belediyesi adına güreşerek Antalyalı rakibini yenip şampiyon olan ve Küçük Orta Küçük Boya çıkan, Metin Alparslan  Temizce için Hendek Belediyesi önünde karşılama töreni düzenlendi. Törene ,Hendek Belediye Başkanı İrfan Püsküllü, Başkan Yardımcıları Sinan Baylan, Ahmet Kavakçı, AK Parti Hendek İlçe Başkanı Ali Kemal Sofu, daire amirleri, sivil toplum kuruluşları temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.
Şampiyon Temizce, Kırkpınar Başcazgırı Söğütlülü Erkan Kocasakal’ın coşkulu anonsu ile Muammer Sencer Caddesi’nden yürüyerek tören alanına geldi. 
 

Ata sporumuza sahip çıkıyoruz
Törende, Hendek Belediye Başkanı İrfan Püsküllü bir konuşma yaparak, Hendek’in gururu olan şampiyonu tebrik etti. Başkan Püsküllü “ Şampiyonumuz Hendek’in gururu oldu. Bundan sonra kendisinden başpehlivanlığa kadar çıkıp şampiyonluklar getirmesini istiyoruz. Hendek Belediyesi olarak pehlivanlarımızın yayındayız. Ata sporumuza sahip çıkıyoruz ve maddi manevi sporcularımızın yanındayız. Hendek’imize hayırlı olsun. Sporcumuzu ve antrenörlerini tebrik ediyorum “ dedi.
Konuşmaların ardından, Kırkpınar’da deste büyük boy da şampiyon olan Metin Alpaslan Temizce’yi, Hendek Belediye Başkanı İrfan Püsküllü ve Milli Eğitim Müdürü Sabri Doğan altınla ödüllendirdi.

Yorum Ekle

Adınız / Rumuz

Yorumunuz
5 + 3 =