Sakarya Haberleri
Telegram'da ve Instagram'da
BİZİ TAKİP EDİN

Tarla Su Yollarını Kapatmanın Hesabını kim verecek!

GÜNCEL
Tarla Su Yollarını Kapatmanın Hesabını kim verecek!

Tarla Su Yollarını Kapatmanın
Hesabını kim verecek!
Erenler Belediye Başkanı Cavit Öztürk, bölgede etkili olan sağanak yağışlar sonrası tarların sular altından kalmasının sebeplerini açıkladı. Su yollarının kapatılmasının yaşanan sel felaketine en büyük etken olduğunu belirten Başkan Öztürk, “Afetin etkisinin bu kadar büyük olmasının sebebi, düz arazilerde daha önce kazılmış açılmış, ark dediğimiz suyollarının kapatılması ve tarlaya dâhil edilmesidir” dedi.  Şimdi herkes bu sorunun cevabını arıyor; tarla su yollarının kapatmanın hesabını kim verecek!
Erenler Belediyesi Başkanı Cavit Öztürk, bölgede etkili olan sağanak yağışlar sonrası tarlaların sular altında kalmasının nedeni açıkladı. İlçede yaşanan sel sonrası çiftçilerin milyonlarca zarara uğramasının hesabının kim vereceğini belirten Öztürk, ‘Tarlaların içinden geçen büyük kanalın kapatılmasından bu yana tarlarımızı her sene bir şekilde sel yokluyor. Bu kanalın düzenlenmesi için gereken bütün çalışmalar yapılacaktır” diye konuştu.
Erenler Belediye Başkanı Cavit Öztürk’ün Açıklamaları Şu Şekilde:
Suyollarının kapatılmasının yaşanan sel felaketine en büyük etken olduğunu belirten Başkan Öztürk, “Afetin etkisinin bu kadar büyük olmasının sebebi, düz arazilerde daha önce kazılmış açılmış, ark dediğimiz suyollarının kapatılması ve tarlaya dâhil edilmesidir. Bundan sonra yapılan çalışmalarda bu arkların kapatılmamasına dikkat edeceğiz. Bekirpaşa’nın içinden geçen büyük kanalın kapatılmasından bu yana Bekirpaşa’yı her sene bir şekilde sel yokluyor. Bu kanalın düzenlenmesi için gereken bütün çalışmalar yapılacaktır. Geçtiğimiz hafta sonu bütün ekiplerimiz ile beraber arazideydik. Kaymakam bey, AFAD İl Müdürlüğünden ekipler, bizim kendi ekiplerimiz ve SASKİ ekipleri gece gündüz demeden sonuna kadar çalışmalar yaptılar. Nihayetinde evlerde ve bölgede hasar tespiti çalışmaları hala sürmektedir. Tarım ile ilgili yapılacak olan hasar tespit ise suyun bölgeden çekilmesinin ardından başlayacaktır. Halkımız müsterih olsun. Çalışmalarımız sonuna kadar devam edecek ve tespitler neticesinde gereken her şey yapılacaktır. Bu konuda bize güvenen Erenler halkına geçmiş olsun diyorum” dedi. 

Yorum Ekle

Adınız / Rumuz

Yorumunuz