Sakarya Haberleri
Telegram'da ve Instagram'da
BİZİ TAKİP EDİN

SUBÜ öğrencileri TRT’yi inceledi

SUBÜ Sakarya MYO Gazetecilik ve Habercilik Bölümü öğrencileri düzenlenen teknik gezi kapsamında TRT’nin İstanbul’da bulunan stüdyolarını inceleyerek uygulamalı ders yapma imkânı buldu.

GÜNCEL
SUBÜ öğrencileri TRT’yi inceledi

Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi (SUBÜ) Sakarya Meslek Yüksekokulu’nda medya alanına nitelikli bireyler yetiştirme hedefiyle eğitim veren Gazetecilik ve Habercilik Bölümü, öğrencilerin teorik ve uygulamaya yönelik derslerinin yanında düzenlediği etkinliklerle medya sektörünü yakından tanımalarına da imkân sunuyor. Öğrencileri ‘bilgiyi beceriyle bütünleştirme’ misyonu doğrultusunda sektörle bir araya getiren bölüm, TRT’nin İstanbul’da bulunan stüdyolarına bir teknik gezi düzenledi. Geziye Basım ve Yayım Teknolojileri Programı öğrencilerinin yanı sıra Bölüm Başkanı Öğr. Gör. Zülfikar Özçelik, Öğr. Gör. Nalan Üstüntaş, Öğr. Gör. Celal Alpdoğan ve Öğr. Gör. Ersin Berk de katıldı.

TRT okuldur
TRT’nin bir okul olduğunu vurgulayan Gazetecilik ve Habercilik Bölümü Başkanı Öğr. Gör. Zülfikar Özçelik, “Öğrencilerimizin gelişimine katkı sağlamak ve onlara hedefler sunmak amacıyla medya sektörüyle ortak çalışmalar gerçekleştirmeye devam ediyoruz. TRT gezimizde dolu dolu bir gün gün geçirdik. Öğrencilerimiz TRT’nin teknolojik imkânlarını tanıma fırsatı bulurken değerli Teknik Yönetmen İsmail Kurtuluş’un yakın ilgisi ve verdiği detaylı bilgilerle verimli bir teknik gezi gerçekleştirmiş olduk. Kendimizi evimizde hissettiren, desteğini sunan TRT yönetimine ve TRT çalışanlarına şükranlarımızı sunuyoruz. Ayrıca teknik gezimize kolaylık ve destek sağlayan Rektörlüğümüz ile Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanlığımıza da teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Öğrenciler memnun
Staj ve istihdam konularının da gündeme geldiği teknik gezide TRT’nin insan kaynakları ve üniversite öğrencileri ile ilgili çalışmalara önem verdiği belirtildi. Faydalı bir tecrübe edindiğini vurgulayan Basım ve Yayım Teknolojileri Programı ilk sınıf öğrencisi Sevde Nur Çegen, “Medya alanında ilerlemek istiyorum. Bu gezi ile TRT’yi yakından tanıma fırsatı bulduk. Televizyonda habercilik süreçlerini, stüdyodaki işleri ve rejiyi daha iyi anladım” dedi. Bir diğer ilk sınıf öğrencisi Okan Kocaoğlu ise uzaktan eğitim sürecine rağmen üniversitenin uygulamalı eğitime önem vermesinden memnuniyet duyduğunu, staj ve uygulamanın önemini daha iyi kavradığını, TRT gezisinin kendisine ve arkadaşlarına iyi bir motivasyon sağladığını söyledi. İkinci sınıf öğrencisi Ceren Yaşar, üniversitenin düzenlediği etkinliklerden dolayı memnuniyetini ifade ederek mezuniyet öncesi keyifli ve öğretici bir gezide bulunmanın yaşattığı mutluluktan bahsetti.

 

Yorum Ekle

Adınız / Rumuz

Yorumunuz
2 + 7 =