Sakarya Haberleri
Telegram'da ve Instagram'da
BİZİ TAKİP EDİN

SUBÜ Devlet Teşvikleri Tanıtım Günleri’ndeydi

SUBÜ, Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı tarafından gençleri kamu kurumlarıyla bir araya getiren ‘Devlet Teşvikleri Tanıtım Günleri’ programına katılarak gençlerle buluştu.

GÜNCEL
SUBÜ Devlet Teşvikleri Tanıtım Günleri’ndeydi

Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi (SUBÜ), Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı tarafından gençleri kamu kurumlarıyla bir araya getirmek amacıyla Demokrasi Meydanı’nda ‘Geleceğin Burada, Devletin Senin Yanında’ sloganıyla düzenlenen ‘Devlet Teşvikleri Tanıtım Günleri’ etkinliğine katıldı. SUBÜ’nün Bilimsel Araştırma Projeleri Koordinatörlüğü, Kariyer Planlama ve İnsan Kaynakları Uygulama ve Araştırma Merkezi (KARMER) ile Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanlığı etkinlik alanında gençlerle buluştu. Gençlere kariyer yolculuğu, proje hazırlamanın ve projelerde yer almanın önemi, sosyal yönden güçlü olmanın kariyere ve kişilere katkıları gibi konularda destek sağlandı. Ayrıca etkinlikte yer alan diğer resmi kurum ve kuruluş temsilcileri ile görüşmeler gerçekleştirilerek olası iş birlikleri üzerinde duruldu.

Devlet Teşvikleri Tanıtım Günleri nedir?

Söz konusu programla gençlerin yeteneklerini keşfetmelerine katkıda bulunmak, birçok alanda sağlanan desteklere ilişkin bilgilendirmek ve doğru bir şekilde yönlendirmek amaçlanıyor. Gençlere yönelik devlet destekleri, proje destekleri, hibeler, burslar, teşvikler, fonlar ve eğitim destekleri konularında bilgilendirmeler yapılıyor. Bu doğrultuda kamu kurum ve kuruluşları ile özellikle üniversitelerin ilgili birimlerine önemli görevler düşüyor.

Yorum Ekle

Adınız / Rumuz

Yorumunuz
7 + 8 =