Sakarya Haberleri
Telegram'da ve Instagram'da
BİZİ TAKİP EDİN

Sözleşme İmzalandı, Ada Hayat Başlıyor

Adapazarı Belediyesi tarafından hayata geçirilen Ada Hayat Yerinde Kentsel Dönüşüm Uygulama İhalesi Sözleşmesi Orhangazi Kültür Merkezi’nde imzalandı.

GÜNCEL
Sözleşme İmzalandı, Ada Hayat Başlıyor

Başkan Mutlu Işıksu ve Dünyalar Firma Yöneticisi Ali Dünya’nın imzaladığı sözleşme sonrası konuşan ve ayrıntıları paylaşan Başkan Işıksu, “Ada Hayat'ın şehrin yarınları için birçok güzelliğin dalga dalga yayılmasına kıymetli bir başlangıç olacağına tüm kalbimle inanıyor ve imzaladığımız sözleşmenin şehrimiz için hayırlı olmasını diliyorum.” dedi. Ali Dünya ise “Ada Hayat Projesi’ne hep birlikte imza atmaktan son derece mutluyuz. Mutlu Başkanımıza ve emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz. Bugün ve yarın bu projeyi hep güzelliklerle anacağız.” diye konuştu.

Şehrin Kalbinde Tarihi Dönüşüm Başlıyor

Adapazarı Belediyesi tarafından şehrin tam merkezindeki 18 bin 700 metrekarelik alanda hayata geçirilen Ada Hayat Yerinde Kentsel Dönüşüm Projesi’nin gerçekleştirilen uygulama ihalesini Dünyalar Firması kazanmıştı. Adapazarı Belediye Başkanı Mutlu Işıksu, Dünyalar Firma Yöneticisi Ali Dünya, Orhangazi Kültür Merkezi’nde buluşarak yapım sözleşmesini imzaladı. İmza programına AK Parti Adapazarı İlçe Başkanı Erol Aydın, Kadın Kolları Başkanı Hatice Genç, Gençlik Kolları Başkanı Efe Kuşdili, MHP Adapazarı İlçe Başkanı Recep Usta, Belediye Meclis Üyeleri, Adapazarı Belediyesi Başkan Yardımcıları ve İdari Kadrosu katıldı.

Ali Dünya: “Ada Hayat Güzelliklerle Anılacak”

İmzalanan sözleşme sonrası konuşan Dünyalar Firma Yöneticisi Ali Dünya, Ada Hayat Projesi’nin şehir için çok kıymetli bir proje olduğunu vurguladı. Dünya, “Önemli bir günde sizlerle birlikte olmaktan son derece mutluyum. Bu şehrin insanı olarak Ada Hayat Projesinin, kentsel dönüşüme bir başlangıç olduğunu gördük ve incelememiz neticesinde bu çalışmaya ilgi duyduk ve ihaleyi kazandık.  1984 yılında kurulan Dünyalar firması olarak bu şehirde ayak basmadığımız sokak yoktur. Ayrıca ülke içi ve dünyanın birçok ülkesinde çalışmalarımız oldu, olmaya devam ediyor. Tanzanya’dainşaatımız sürüyor. Şehrimizin en kıymetli yerinde hayat bulacak bu projede de sizlerle birlikte imzamız olacak ve Dünyalar firmasının 40’ıncı yaşını Ada Hayat ile kutlayacağız. Mutlu Başkanımıza ve takım arkadaşlarına bizlere güveni için çok teşekkür ediyoruz.Bugün ve yarın hep bu projeyi güzelliklerle anacağız diyor, şehrimiz için hayırlı olmasını diliyor, tüm hemşehrilerime en derin sevgi ve saygılarımı sunuyorum.” dedi.

Başkan Işıksu Sözleşme Ayrıntılarını Paylaştı

Adapazarı Belediye Başkanı Mutlu Işıksu, Ali Dünya’ya teşekkür ederek konuşmasına başlarken, projenin öneminden bahsetti ve sözleşme ayrıntılarını paylaştı. Başkan Işıksu konuşmasında şu ifadeleri kullandı:

“Gurur Veren Bir An Yaşıyoruz”

“Şehir tarihi açısından çok önemli olduğuna inandığımız bu çok kıymetli çalışmanın en önemli anlarından biri olan sözleşme imza töreninde olduğumuz için çok mutlu olduğumuzu ifade ediyorum. Gurur verici bir andayız. 2 yılı aşkın süredir hem şahsi hem de kurumsal yaşamımız açısından oldukça meşakkatli ve bir o kadar da kıymetli çalışma sürecini hep beraber yaşadık, yaşıyoruz.

“Bir İlke Hep Birlikte İmza Atıyoruz”

Rabbime hamd ediyorum. Şeffaf, adil, hakkaniyetli, olması gerektiği şekilde, istişareden ödün vermeden, şehre yakışır bir projeyi, ilklere imza atan, şehrin yarınlarına adeta çok güzel bir nakış gibi işlenecek olan Ada Hayat Yerinde Kentsel Dönüşüm Projemizi, şehrimizin en değerli firmalarından biri olan Dünyalar Firması ile birlikte inşaallah tamamlayacağız.

Başkan Işıksu’dan Dünya’ya Teşekkür

Adapazarı’mızın kuruluşuna işaret eden, içerisinde Meydan, Çarşı, Belediye Hizmet Binası, Orhangazi Miğfer Müzesi, Çok Amaçlı Salon, (Sinema, Tiyatro ve Evlendirme Dairesi) ve Otoparkların dahil olduğu 6 farklı projeyi barındıran, her detayında anlam saklı ve hepimizin hikayesine, ayrıntılarına hâkim olduğunu bildiğimiz bu projenin sözleşmesini imzalıyoruz.Adapazarı’mızı bizler gibi çok seven, projenin yükleniciliğini üstlenen Dünyalar Firmasına başta Ali Dünya ağabeyimiz olmak üzere tüm yöneticilerine ve ekibine hassaten çok teşekkür ediyorum.

“Ada Hayat Şehrin Projesidir”

Her zaman ifade etmekten hiç geri durmayacağım.Ada Hayat, şehrin projesidir. Bu projeyi, bizlere inancını, güvenini hiç yitirmeyen, dua ve destekleriyle hep yanımızda olan kıymetli hemşehrilerimizle birlikte paylaşıyor olmanın, bu projeye inanmış ve gönlünü vermiş olanlarla, sizlerle birlikte başarmanın mutluluğunu yaşıyoruz.

İşte Sözleşme Ayrıntıları

Sürecin en başından bugüne hamdolsun şeffaflıktan hiç ödün vermedik ve sözleşme günümüzde, gurur günlerimizden biri olan bugünde ayrıntılardan bahsetmiş olalım.

  1. Ada Hayat Yerinde Kentsel Dönüşüm Projesi, 18 bin 700 metrekare alan içerisinde, 53.515 metrekare toplam inşaat alanına sahiptir.
  2. Hak sahibi ortaklarımıza 7.843 metrekare ticari alanlar yapılıp teslim edilecektir.
  3. Proje ile birlikte Dünyalar Firması, ticari alanlardan 14.971 metrekareye sahip olacak; teraslardan 490 metrekarenin ve -2’nci kattaki 4.286 metrekarelik otoparkın işletim hakkını üstlenmiş olacaktır. Buradaki toplam metrekare de 19.747’dir.
  4. Ada Hayat Yerinde Kentsel Dönüşüm Projesi Uygulama Alanında; Belediye Hizmet Binası, Sosyal ve Kültürel Tesis Alanları (Orhangazi Miğfer Müzesi, Çok Amaçlı Salon, (Sinema, Tiyatro ve Evlendirme Dairesi)), -1’inci kattaki otopark, teraslar ve meydandan oluşan 21.788 metrekare, Adapazarı Belediyemizin tasarrufunda olacaktır.
  5. Özetle, ortak alanlar (merdivenler ve asansörler gibi) toplam inşaat metrekaresinden (53.515) düşüldüğünde, net metrekare 49.378 olmuştur. Böylelikle, Ada Hayat Proje Uygulamasında yüklenici firma Dünyalar, 19.747 metrekare ile yüzde 39,99 hakka sahip olacaktır.
     

“Çalışma Hemen Başlıyor”

İmzaladığımız sözleşme ile birlikte Dünyalar firmasına hemen yer teslimini yapacağız. Firmanın, projenin sahada uygulamasını -belirttiğimiz takvim içerisinde- yani, yapı ruhsatı kesiminden itibaren 15 ay içerisinde tamamlamak için gece gündüz çalışacağına yürekten inanıyoruz.

“Ada Hayat, Şehrimize Hayırlı Olsun”

Adapazarı, kuruluşundan günümüze her şeyin en güzelini hak eden bir şehirdir.Bu kıymetli yolculukta desteklerini her zaman yanımızda hissettiğimiz AK Parti Genel Başkan Yardımcımız Ali İhsan Yavuz ve TBMM MHP Grup Başkanvekilimiz Muhammed Levent Bülbül’e, milletvekillerimiz Çiğdem Erdoğan Atabek, Recep Uncuoğlu ve Kenan Sofuoğlu’na, AK Parti ve MHP İl Başkanlarımız Yunus Tever ve Ahmet Ziya Akar’a, Büyükşehir Belediye Başkanımız Ekrem Yüce’ye çok teşekkür ediyor, şükranlarımı sunuyorum.Ada Hayat'ın şehrin yarınları için birçok güzelliğin dalga dalga yayılmasına kıymetli bir başlangıç olacağına tüm kalbimle inanıyor ve imzaladığımız sözleşmenin şehrimiz için hayırlı olmasını diliyorum. Rabbim utandırmasın.”

Erol Aydın: “Ada Hayat ile Hayaller Gerçeğe Dönüşüyor”

AK Parti Adapazarı İlçe Başkanı Erol Aydın, sözleşmenin ardından yaptığı konuşmada, Başkan Mutlu Işıksu ve Ali Dünya’yı tebrik etti. Ada Hayat Projesi’nin şehre vizyon katacağını vurgulayan Aydın, “Şehrin kalbinde imza olacak bu güzel proje için Mutlu Başkanıma ve ekibine, ihaleyi üstlenen Dünyalar firmasına çok teşekkür ediyorum. Bu proje hep hayalimizdi. Hayallerimiz bugün gerçeğe dönüşüyor. Ada Hayat şehrin tamamına örnek olacak, ivme ve vizyon katacaktır. Hassaten emeği geçen herkese tekrar teşekkür ediyorum.” diye konuştu.

Meclis üyeleri ve katılımcılarının görüşlerinin ardından alkışlarla hatıra fotoğrafı çekildi.

Yorum Ekle

Adınız / Rumuz

Yorumunuz
2 + 3 =