Sakarya Haberleri
Telegram'da ve Instagram'da
BİZİ TAKİP EDİN

“Sıfır Atık” Projesinde Ödüller Başkan Fevzi Kılıç’tan

“Sıfır Atık” projesine destek veren 18 okula hediyelerini takdim eden Erenler Belediye Başkanı Fevzi Kılıç, “1650 kg atık pil toplayan 18 okulumuzu tebrik ediyorum” dedi.

İLÇELER
“Sıfır Atık” Projesinde Ödüller Başkan Fevzi Kılıç’tan

Cumhurbaşkanlığı tarafından başlatılan ve Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığınca yürütülen ‘Sıfır Atık’ projesi kapsamında Erenler’de bulunan anaokulu, ilkokul, ortaokul ve liselerde 1 Ekim 2021- 30 Nisan 2022 tarihleri arasında 1650 kg atık pil toplandı. Atık Pil Toplama Kampanyasına destek veren 18 okula Erenler Belediye Başkanı Fevzi Kılıç çeşitli hediyeler takdim etti. Düzenlenen ödül törenine Erenler Kaymakamı Günhan Yazar, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ayhan Ersoy ve okul idarecileri katıldı.

18 Okul

Erenler Belediye Başkanı Fevzi Kılıç, “İsrafın önlenmesi, kaynakların daha verimli kullanılması ve atıkların geri dönüştürülmesi konusunda projenin öneminin farkındayız. Bu kapsamda Erenler’imizde projeye katılarak toplamda 1650 kg atık pil toplayan 18 okul yöneticimizi ve öğrencilerimizi tebrik ediyorum” dedi.

Teşekkür

Başkan Kılıç, “Atıkların geri dönüştürülmesi konusunda belediyemiz olarak çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Projeye öncülüklerinden dolayı Erenler İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüze ve Taşınabilir Pil Üreticileri ve İthalatçıları Derneği İktisadi İşletmesine teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı. 

Yorum Ekle

Adınız / Rumuz

Yorumunuz
1 + 3 =