Sakarya Haberleri
Telegram'da ve Instagram'da
BİZİ TAKİP EDİN

SGM’de Yaz Kursları Başlıyor

Kayıtlar 22 Haziran’da

GÜNCEL
SGM’de Yaz Kursları Başlıyor

Kayıtlar 22 Haziran’da

Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanı Davut Yüce, “Her yıl olduğu gibi bu yaz tatilinde de 7-14 yaş arası çocuklar için eğlenme, öğrenme ve paylaşmanın adresi Sosyal Gelişim Merkezi olacak. 22 Haziran Pazartesi günü başlayacak Yaz Kursları kayıtlarına tüm öğrenci ve velilerimizi bekliyoruz” dedi.

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı bünyesinde faaliyetlerine devam eden Sosyal Gelişim Merkezi’nde Yaz Kursları başlıyor. Her yıl olduğu gibi bu yaz tatilinde de 7-14 yaş arası çocuklar için eğlenme, öğrenme ve paylaşmanın adresinin Sosyal Gelişim Merkezi olacağını ifade eden Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanı Davut Yüce, 22 Haziran Pazartesi günü başlayacak Yaz Kursları kayıtlarına tüm öğrenci ve velilerini davet etti.

Verimli Bir Yaz Tatili İçin
Yaz Kurslarında zengin ders başlıklarında yüzlerce öğrenciyi misafir edeceklerini de belirten Yüce, “Değerler eğitimi, resim, gitar, satranç, İngilizce, mutfak, drama-diksiyon, ritim, tasarım, bağlama ve akıl oyunları gibi çok çeşitli branşlarda zengin bir ders içeriğimiz olacak. Öğrencilerimiz eğlenerek öğrenecek; uzun yaz tatilini daha verimli hale getirecekler. Yaz Kurslarımızla gerek öğrencilerimizin yeteneklerini keşfetmelerini gerekse de var olan yeteneklerini doğru alanlara yönlendirebilmeyi amaçlıyoruz” diye konuştu.

Kayıtlar 22 Haziran’da Başlıyor
22 Haziran Pazartesi günü başlayacak kayıtların ardından yaz kurslarında ilk ders zilinin 20 Temmuz Pazartesi günü çalacağını da açıklamalarına ekleyen Davut Yüce, “Sosyal Gelişim Merkezi engelli kardeşlerimiz, yaşlılarımız, hanım kardeşlerimiz, ailelerimiz ve çocuklarımız için yılın her dönemi faaliyetlerine devam ediyor. Merkezimiz Sakarya’nın fotoğrafıdır. Sadece 2014 – 2015 Eğitim ve Öğretim döneminde 6 bin öğrencimize eğitim sunduk. Bunun yanı sıra Kadın Gelişim Akademisi, Çocuk – Yazar Buluşmaları, engelli kardeşlerimiz ve ailelerine günlük hayatı kolaylaştırmaları adına çok çeşitli hizmetlerimiz oldu. Çalışmalarımızı arttırarak sürdüreceğiz” dedi.

6 Haftalık Yaz Kursları
Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanı Davut Yüce açıklamalarının sonunda şu ifadeleri kullandı; “6 Hafta sürecek Yaz Kursları’nda eğitimlerimiz 28 Ağustos Cuma günü sona erecek. Alanında uzman eğitmenlerimiz, teknik ve teknolojik altyapımızla verimli bir yaz dönemine hazırız. SGM Yaz Kurslarında buluşalım. Kurslarımız hakkında ayrıntılı bilgi almak isteyen vatandaşlarımız, 444 40 54 (dâhili: 3787) numarasını arayabilirler.”

 

Yorum Ekle

Adınız / Rumuz

Yorumunuz