Sakarya Haberleri
Telegram'da ve Instagram'da
BİZİ TAKİP EDİN

SFSA’da Açılış Dersi İki Rektörümüzden

Güz dönemine 20 farklı branşla start veren Serdivan Fikir ve Sanat Akademisi, yeni dönemin açılış dersini Sakarya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hamza Al ile Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Sarıbıyık ile yaptı. Rektörlerimiz "Gelecekte Bizi Nasıl Bir Dünya Bekliyor" konusu ile açılış dersi gerçekleştirildi.

GÜNCEL
SFSA’da Açılış Dersi İki Rektörümüzden

Ders öncesi Rektörlerimiz ile bir araya gelerek sohbet eden Serdivan Belediye Başkanı Yusuf Alemdar, Serdivan Fikir ve Sanat Akademisi’nin faaliyetleri hakkında bilgi verdi. 
Dünya Çapında İsimleri Ağırladı 
Serdivan Fikir ve Sanat Akademisi’nin bilimsel, felsefî ve sanatsal çalışmaları desteklemek amacıyla 2012 yılında hizmet vermeye başladığını belirten Başkan Alemdar, Akademi’nin geride kalan 11 sene içerisinde dünya çapında tanınan isimlerle birlikte ulusal ve uluslararası konferanslara ev sahipliği yaptığını ifade etti. 
Akademi’nin 7/24 hizmet veren kütüphanesi ile araştırmacılara felsefe, sanat ve sosyal bilimler alanında geniş bir literatür sunduğunu da hatırlatan Alemdar, aylık yayımlanan şehir kültürü gazetesi Serdivan Ajans’ın da bu çatı altında hayat bulduğunu belirtti. 

"Gelecekte Bizi Nasıl Bir Dünya Bekliyor"  
SAÜ ve SUBÜ Rektörlerimiz, “İnanç sistemimiz, yetişme tarzımız ve geleneklerimiz ümitvar olmayı şart koşuyor. Gelecek hakkında ümitsiz olmak için hiçbir neden bulunmuyor. Tarih boyunca teknolojinin gelişimi bir an olsun durmadı, ancak insanoğlu halen daha teknolojik gelişimlerin öznesi konumunda. Eğitim sistemimizi teknolojik gelişmelere uygun olarak geliştiriyoruz, çağın gereklilikleri neyse ona ayak uydurmalıyız” ifadelerini kullandı. 
Program sonrası öğrencilerle sohbete devam eden Sakarya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hamza Al ile Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Sarıbıyık, öğrencilerin yönelttiği soruları cevaplandırdı. Serdivan Fikir ve Sanat Akademisi’nin hocaları tarafından yapılan ebru tabloları rektörlerimize hediye edildi. 

Yorum Ekle

Adınız / Rumuz

Yorumunuz
2 + 5 =