Sakarya Haberleri
Telegram'da ve Instagram'da
BİZİ TAKİP EDİN

Serdivan kışa hazır

Karla Mücadele Ekipleri Tam Kadro Sahada Olacak

İLÇELER
Serdivan kışa hazır

Karla Mücadele Ekipleri Tam Kadro Sahada Olacak

Serdivan Belediyesi’nden yapılan açıklamada, Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün uyarıları doğrultusunda Çarşamba günü yaşanacak olası kar yağışı için ilçe genelinde gerekli tüm tedbirlerin alındığı belirtildi.

Karla mücadele edecek Kar Timleri, tüm ekipman ve donanımlarıyla Serdivan’da 7/24 görev yapacak.

Geçtiğimiz yıl yaşanan yoğun kar yağışında yollara anında müdahale eden ve ara sokaklara kadar tüm yolları açık tutan Serdivan Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü’ne bağlı kar timleri, bu kış da ilçe genelinde üç vardiya olarak çalışacak.

Kar Timleri ilçe genelindeki çalışmaları;  3 greyder, 1 kar küreme aracı, 3 kar küremeli kepçe, 4 tuzlama aracı, kaldırım temizliği için 2 adet mini kar küreme aracı ve 50 personelle sürdürecek.

Serdivan Belediyesi olarak ilçe genelinde tüm tedbirlerin alındığını ve Asfalt Şantiyesi’nde kurulan koordinasyon ofisinde gelen bilgilerin anında değerlendirilerek ekiplerin müdahale edilecek bölgelere önceden yönlendirileceğini belirten Serdivan Belediye Başkanı Yusuf Alemdar, vatandaşların da kar nedeniyle oluşabilecek tüm olumsuzlukları Belediye’nin 444 54 50 numaralı çağrı merkezine 24 saat iletebileceklerini söyledi.

Yorum Ekle

Adınız / Rumuz

Yorumunuz
3 + 6 =