Sakarya Haberleri
Telegram'da ve Instagram'da
BİZİ TAKİP EDİN

Serdivan Belediye Meclisi Toplandı

Serdivan Belediyesi Mart ayı olağan meclis toplantısı Yusuf Alemdar başkanlığında meclis toplantı salonunda yapıldı. Toplantı öncesi depremde hayatını kaybeden vatandaşlarımız için dua okundu.

İLÇELER
Serdivan Belediye Meclisi Toplandı

Gündeme geçmeden önce açıklamalarda bulunan Serdivan Belediye Başkanı Yusuf Alemdar, "Çok büyük bir afet yaşadık. Depremde hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yaralılarımıza acil şifalar diliyorum" dedi.

İlk Andan İtibaren

Depremi yaşayan insanlar olarak ilk andan itibaren bölgeye destek verdiklerini söyleyen Başkan Alemdar, "Elimizden geldiğince depremzede vatandaşlarımıza yardımcı olmaya ve onlara destek vermeye gayret ettik. Hemen bir kriz masası oluşturduk ve ilk andan itibaren harekete geçtik. Bugüne kadar 26 TIR yardım malzemesi gönderdik. İşadamlarımızın desteği ile Kahramanmaraş'ta 100 çadırlık bir çadır kent kurduk. 70 teknik personel ve gerekli araç gereci bölgeye sevk ettik. Düzenli olarak yardım göndermeye ve destek olmaya devam ediyoruz. Bunun yanında deprem bölgesinden gelen 377 aileyi ilçemizde misafir ediyor ve her türlü ihtiyaçlarını karşılıyoruz" ifadelerini kullandı.

Hepimizde Vebal Var

Bölgeye giderek incelemelerde bulunduğunu söyleyen Başkan Yusuf Alemdar, şöyle devam etti: "Gördüğüm manzara şu ki hepimizde vebal var. Hepimiz birlikte hareket etmeliyiz. Belediye meclisi olarak vatandaşın talepleri doğrultusunda kararlar alıyoruz. Belediye olarak binalara ruhsat veriyoruz. Ancak ruhsata gelene kadar birçok aşama var. 35 yıldır siyaset yapıyorum. Bugüne kadar hiçbir jeoloji veya jeofizik mühendisinin buraya bina yapılamaz dediğini duymadım. İyileştirme yapın dediler ama nasıl bir iyileştirme yapılacağını söylemediler. Bu zemine inşaat yapılır dendikten sonra mimar, mühendis ve yapı denetim ekipleri işlem yapıyor. Bütün bunlardan sonra belediyeye geliyor iş. Ne olursa olsun bu bizi kurtarmaz. Ruhsat, imar ve izin konularında kılı kırk yarmamız gerekiyor.

Yorum Ekle

Adınız / Rumuz

Yorumunuz