Sakarya Haberleri
Telegram'da ve Instagram'da
BİZİ TAKİP EDİN

Şenlik hazırlıkları başladı

GÜNCEL
Şenlik hazırlıkları başladı

akarya’nın Akyazı ilçesi Hanyatak köyü Acelle Yaylasında bu yıl 27’incisi düzenlenmesi planlanan yayla şenliği için çalışmalar başladı. 
  Her yıl kutlanan Acelle Yaylası şenlikleri bu senede yapılması planlanıyor. 100 bin kişinin katılımıyla gerçekleşmesi hedeflenen Acelle yaylasında AK Parti Sakarya Milletvekili adayı Ali İnci, Akyazı Belediye Başkanı Hasan Akcan, AK Parti’den milletvekili aday adayı olan Abdullah Mert ve ünlü organizatör ve sunucu Necati Selvitop yerinde inceledi. Hanyatak köyü muhtarı Muharrem Duman ve köylülerin hazır bulunduğu inceleme gezisinde İnci ve Başkan Akcan şenlik hakkında bilgi aldılar.
  Acelle Yaylasında yapılacak olan şenlik 3 gün sürecek. AK Parti Sakarya Milletvekili adayı Ali İnci şenliklerin görkemli bir şekilde yapılması için her türlü desteği vereceğini belirterek, Acelle yaylasına Türkiye’ye ve Dünyaya tanıtacaklarını söyledi.
  Akyazı Belediye Başkanı Hasan Akcan ise şenliklerin yapılacağı tarihe kadar eksikliklerin gidereceklerini, şenlik alanının yeniden düzenleneceğini belirtti. Ünlü organizatör ve sunucu Necati Selvitop,  “Yayla şenliğinin görkemli bir şekilde düzenlenmesi için hazırlıklarının şimdiden başlattık. Yayla içindeki yolların belediye tarafından yeniden düzenlenecek ve asfaltlanacak” dedi.

Yorum Ekle

Adınız / Rumuz

Yorumunuz